22 Niedziela po Trójcy Świętej 05.11.2023

U Ciebie jest odpuszczenie, aby się Ciebie bano”. Psalm 130,40

Tekst: 1 Jana 2,12-14  
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • 12.11.2023 – 3 Niedziela  przed końcem roku kościelnego

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00; nabożeństwo młodzieżowe

Świętoszówka 10.00;

Szkółki niedzielne we wszystkich punktach równolegle do nabożeństw.

W Jasienicy w przyszłą niedzielę szkółka odwołana.

  • 11.11.2023 – Święto Niepodległości

Dziękczynne nabożeństwo ekumeniczne w kościele w Jasienicy o 9.00. Kazanie wygłosi ks. Leszek Łysień proboszcz parafii św. Jerzego w Jasienicy.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki, rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

3. Zajęcia w tygodniu:

-w poniedziałek spotkanie Koła Pań w Jasienicy o 17.00;

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę spotkanie Koła Pań w Jaworzu o 18.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00.

4. PTEw zaprasza na spotkanie 6 listopada o 18.00 w sali parafialnej. Temat spotkania: Jedność Kościoła – refleksje po Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Federacji Luterańskiej w Krakowie wrzesień 2023. Temat przedstawi prof. Jerzy Sojka pracownik Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

5. Prowadzimy akcję charytatywną Prezent pod choinkę organizowaną przez CME w Dzięgielowie dla dzieci z Ukrainy Białorusi, Rumunii i Bułgarii. Szczegóły na plakacie. Ulotki dotyczące tej akcji są do zabrania w kancelarii parafialnej. Paczki wielkości pudełka po butach zbieramy do 10 listopada. Można opłacić wirtualną paczkę w kwocie 60 złotych. Z tych środków zostaną przygotowane paczki w CME. Do każdej paczki należy dołączyć 15 złotych na opłacenie transportu.

6. Zapraszamy wszystkich na spotkanie „Wieczór modlitwy i refleksji”. Gościem spotkania będzie Katarzyna Kupiec– solistka, kompozytorka, autorka tekstów, w których wyraża swe uwielbienie dla Boga. Wydała płytę „Wiara, nadzieja, miłość”. Podczas recitalu podzieli się również świadectwem swojego życia z Bogiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 17.00 w sali parafialnej w Jaworzu.

7. Pragniemy zaprosić na charytatywny kiermasz ciast w przyszłą niedzielę 12.11.2023 po nabożeństwie w Jaworzu. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie operację naszego parafianina Kamila Nowaka. Więcej informacji na plakacie w gablocie. W czasie ostatniego kiermaszu zebrano na ten cel kwotę 2935 złotych. Serdecznie dziękujemy.

8. Zapraszamy na Bożonarodzeniowe warsztaty pt.: Kartka świąteczna, które odbędą się 24 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Sali parafialnej w Jaworzu. Obowiązują wcześniejsze zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.

9. Do nabycia nowy numer Informator Parafialny „Z życia i wiara” za ofiarą 15 złotych.

10. Prenumerata Zwiastuna na 2024 rok wynosi 190 złotych, na półrocze 95 złotych.