Koło Zainteresowań

Koło Zainteresowań działa w naszej Parafii od 11 września 2003 roku. Liczy obecnie 12 członkiń. Spotykamy się dwa razy w miesiącu w czwartkowe popołudnia, które upływają nam w miłej, przyjaznej atmosferze. Spotkania te dają nam możliwość podzielenia się z innymi swoimi zainteresowaniami, ulubionymi zajęciami, wiedzą zdobytą na ich temat i doświadczeniem. W trakcie zajęć możemy rozwijać nasze zdolności i umiejętności. Każda z nas została obdarowana przez Boga szczególnym darem, ważne, by go odkryć i rozwijać.

Nasze spotkania poświęcamy głównie na robótki ręczne i prace plastyczne. Wykonujemy ozdoby z origami i de cupage, biżuterię. Bardzo ciekawe okazało się tworzenie witrażyków okiennych malowanych farbami na szkle, jak również ozdabianie tą techniką szklanek, wazoników czy miseczek. Najwięcej jednak czasu i pasji poświęcamy na robótki na szydełku oraz tworzenie obrazków ściegiem krzyżykowym i gobelinowym. Spod sprawnych rąk wyczarowane zostają nie tylko serwetki o przecudnych wzorach, aniołki, dzwoneczki i gwiazdki na choinkę, wielkanocne pisanki i kurczaczki, ale również prawdziwe cudeńka – motyle, wspaniałe wiosenne bukiety kwiatów i lalki.

Pragnąc podzielić się z tym, co udaje nam się wykonać organizujemy wystawy i kiermasze naszych prac, być może będzie to zachęta także dla innych, by dzielić się swym talentem i jednocześnie uczyć się czegoś nowego.

W kręgu naszych zainteresowań jest również sztuka kulinarna. Często przygotowujemy degustację nowych ciast i innych potraw, dzieląc się przepisami.

Każda z nas, uczestniczek spotkań, wiele się już nauczyła, poznała i doświadczyła, lecz przed nami stoją ciągle nowe wyzwania. Najbliższe plany to wystawa naszych prac w Bratysławie podczas „Spotkania Sześciu Narodów” – już w czerwcu.

Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze spotkania, które odbywają się co dwa tygodnie, w czwartek o godz. 16:00.

Anna Wantulok