12 Niedziela po Trójcy Świętej 22.08.2021

„Trzciny nadłamanej nie dołamie, ani knota gasnącego nie dogasi!”

Tekst: Marek 7,31-37
 ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw

• 29.08.2021 – 12Niedziela po Trójcy Świętej
    Świętoszówka 7.30
    Jasienica 9.00 z Komunią Świętą
    Jaworze 10.30 z Komunią Świętą

2. Dziękujemy za dary na Kościół;

3. Zajęcia w tygodniu:  w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00;

4. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu jest otwarta list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel. Mamy wykonane o ubikacje w stanie surowy otwarty, jest też w części wytynkowana ściana zachodnia naszej szkoły. Czekają nas prace wykończeniowe ubikacji i dokończenie tynkowania ściany zachodniej. Prace te będą wymagały znacznych środków finansowych. Zachęcamy i prosimy o ofiary na ten cel.

5. Parafia ewangelicka w Starym Bielsku zaprasza na Pamiątkę poświęcenia kościoła w Kamienicy, która odbędzie się 29.08.2021 o godzinie 10:00. Kazanie wygłosi ks. Krzysztof Cieślar z Kępna.

6. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Malince serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie Centrum Parafialnego Malinka, które odbędzie się 4 i 5 września. W programie:

• SOBOTA (4.09)
    od 15:00 – oprowadzanie po budynku (grupy wraz z przewodnikami będą mogły przejść przez cały obiekt i dowiedzieć się więcej na jego temat. Wyjście kolejnych grup planowane                           jest co ok 30 minut).
    15:30 – wycieczka terenowa dla dzieci. Dla najmłodszych dzieci przygotowana będzie projekcja „Księgi Ksiąg”.
    16:00 – spotkanie „Tak się to zaczęło…”, czyli wywiad z ludźmi zaangażowanymi w budowę.
    17:00 – wieczór autorski z Lidią Czyż.
    19:30 – wieczór uwielbienia z zespołem CSM.
    Przez cały dzień towarzyszyć nam będą stoiska z lokalną (i nie tylko) gastronomią. Będzie również możliwość nabycia wielu ciekawych materiałów ze sklepu CCM i księgarni Szaron.
  • NIEDZIELA (5.09)
    14:30 – uroczyste nabożeństwo – poświęcenie Centrum (w tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w projekcji Księgi Ksiąg).
    17:00 – wspólny posiłek.
    W ten dzień dostępne będą stoiska sklepu CCM oraz fundacji IFL.

7. Do odebrania są zdjęcia konfirmacyjne.

8. PTEw zaprasza na spotkanie 30.08.2021 do Gościńca Szumnego w Jaworzu na g. 18:00. Temat spotkania: „Włoskie smaczki” – refleksji z wycieczki do Italii. Temat przedstawi ks. Mirosław Czyż z Pszczyny.

9. Na cmentarzu w Jaworzu zostały ustawione pojemniki do segregacji śmieci. Dotychczasowe miejsce, w którym składowano śmieci zostało zamknięte. Prosimy i oczekujemy od użytkowników cmentarza dostosowania się do tej regulacji. Dbałość o groby bliskich to również dbałość o wygląd całego cmentarza.