2 Niedziela Postu Reminiscere 25.02.2024

„Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami Chrystus za nas umarł Rzymian 5,8

Tekst: 4 Mojżeszowa 21,4-9    
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • 03.03.2024 – 3 Niedziela Postu

Jasienica 8.00 z komunią św.

Jaworze 9.00 sp. i komunia św.; 10.00;

Świętoszówka 10.00 z komunią św.

Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw.

  • 01.03.2024 – nabożeństwa pasyjne

Jasienica 16.00 z komunią św. ;

w Jaworzu 17.30 nabożeństwo z okazji Światowego Dnia Modlitwy, które będzie w intencji pokoju na świecie.

2. Zajęcia w tygodniu o stałych porach.

- we wtorek próba chóru o g. 19:00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

- w piątek po nabożeństwie pasyjnym w Jaworzu spotkanie Koła Pań,

- w sobotę spotkanie młodzieży o 17.00 w Jaworzu. Będzie wieczór filmowy: film pt. „Bóg nie umarł 2”.

3. W czasie pasyjnym prowadzimy akcję Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna”. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi „Skarbonka dobrego serca”. Zebrane środki zostaną przekazane na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących – leczenie
i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków, wsparcie projektów na rzecz osób znajdujących się w sytuacjach kryzysowych oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia.

4. Zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne – kartka Świąteczna w sobotę 02.03.2024  o 10:00 w sali parafialnej. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Obowiązują wcześniejsze zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie.

Takie same warsztaty, ale dla dzieci odbędą się 16 marca w sobotę o 10.00. Obowiązują również zapisy w kancelarii parafialnej.

5. PTEw zaprasza na spotkanie 4 marca o godz. 18.00 w sali parafialnej w Jaworzu. Temat: „Biblijny portret mężczyzny” cz. 1 przedstawi ks. Marek Jerzy Uglorz.

6. Do modlitwy pragniemy załączyć bp Pawła Anweilera, który obchodzi jubileusz 50 rocznicy ordynacji.

7. W naszej modlitwie łączyć będziemy się z narodem ukraińskim. Wczoraj minęła 2 rocznica napaści Rosji na ten kraj.

8. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Jeśli ktoś posiada taką możliwość to apelujemy, żeby pamiętać o przekazaniu 1,5% z odliczenia na rzecz, czy to działających w naszym Kościele organizacji, czy fundacji dzieci niepełnosprawnych, a takie mamy również w parafii.