19 Niedziela po Trójcy Świętej 08.10.2023

„Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony”. Jeremiasz 17,14

Tekst: Jakub 5,13-16         
ks. A. Mendrok

1. Porządek nabożeństw:

  • Dzisiaj jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jasienicy o 18.00
  • 22.10.2023. – 20 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00 z komunią świętą

Jaworze 10.00 z komunią świętą i wieczorne o 18:00;

Świętoszówka 10.00

Szkółki niedzielne we wszystkich punktach równolegle do nabożeństw.

W Jasienicy w przyszłą niedzielę szkółka dla grupy starszej.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki, rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna: grupa młodsza o 9.00; grupa starsza o 10.00,

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jaworzu o 17.00.

4. Dzisiaj po nabożeństwie w Jaworzu odbędzie się kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na operację rączki naszego małego parafianina Kamila Nowaka. Szczegóły na plakacie, zachęcamy do udziału w kiermaszu i w ten sposób wsparcie zbiórki.

5. Koło Diakonijne zaprasza na spotkanie poświęcone misji Wycliffa, która zajmuje się tłumaczeniem Biblii. Gościem spotkania będzie Jerzy Marcol współzałożyciel i dyrektor Biblijnego Stowarzyszenia Biblijnego. Spotkanie w sobotę 21.10.2023 o 17:00 w sali parafialnej w Jaworzu. Koło Diakoni zaprasza także na Kiermasz Dobroczynny do naszej „kawiarenki” w sali parafialnej w Jaworzu. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na paczki dla dzieci z terenów objętych wojną. Szczegóły na plakacie.

6. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy. Szczegóły na plakacie.

Rozpoczynamy akcję charytatywną Prezent pod choinkę organizowaną przez CME w Dzięgielowie dla dzieci z Ukrainy Białorusi, Rumunii i Bułgarii. Szczegóły na plakacie. Ulotki dotyczące tej akcji są do zabrania w kancelarii parafialnej. Paczki wielkości pudełka po butach zbieramy do 10 listopada.

7. Zgodnie z ZPW Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwołuje się na dzień 29.10.2023 roku Zgromadzenie Parafialne, które ma dokonać wyboru nowej Rady Parafialnej. Zgromadzenie odbędzie się w trzech punktach naszej Parafii w Jaworzu, Jasienicy i Świętoszówce po nabożeństwach. W każdym miejscu wybierani będą kandydaci z tej części naszej parafii tzn.: w Jaworzu głosują mieszkańcy Jaworza i Bielska na radnych z Jaworza; w Jasienicy głosują mieszkańcy Jasienicy i Rudzicy na radnych z Jasienicy; w Świętoszówce głosują mieszkańcy Świętoszówki, Bierów, Grodźca i Łazów na radnych z Świętoszówki. We wszystkich miejscach będzie się głosowało na jedną listę kandydatów do Komisji Rewizyjnej.

Kandydatów można zgłaszać, lub samemu można zgłosić się jako kandydat. Każdy kandydat musi podpisać stosowną zgodę. Formularz jest do pobrania w kancelarii parafialnej. Lista kandydatów po zatwierdzeniu przez Radę Parafialną zostanie umieszczona w gablotach parafialnych we wszystkich filiałach. Prawo do głosowania posiadają osoby, które w dniu wyborów skończyły 18 lat i mają opłaconą składkę kościelną lub są z niej zwolnieni. Zgłoszenia kandydatów do 15 października w kancelarii parafialnej.

8. Do nabycia nowy numer Informatora Parafialnego „Z życia i wiara” za ofiarą 15 złotych.