5 Niedziela po Trójcy Świętej 09.07.2023  

„Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was; Boży to dar”. Efezjan 2,8

Tekst: Ewangelia Jana 1,35-42 
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • 16.07.2023. – 6 Niedziela po Trójcy Świętej

Świętoszówka 7.30 z komunią świętą;

Jasienica 9.00;

Jaworze 10.30 z komunią świętą i wieczorne o 18.00

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

3. PZK w Międzyrzeczu 16 lipca o 10.00 Słowem Bożym będzie służył – ks. bp. gen. brygadier w stanie spoczynku Ryszard Borski. PZK w Wiśle Czarnem 16 lipca o 10.00. Kazanie wygłosi ks. Krzysztof Śledziński ze Skoczowa.

4. 13 września środa, o 10.00 odbędzie się w Krakowie nabożeństwo otwierające Zgromadzenie Światowej Federacji Luterańskiej. Parafia organizuje wyjazd na to nabożeństwo połączone z wycieczką do Krakowa. Zapisy w kancelarii parafialnej. Organizatorzy proszą o szybką deklarację w celu wydrukowania identyfikatorów pozwalających na wejście do Centrum Kongresowego gdzie odbywać się będzie nabożeństwo.

5. W cyklu modlitw o kościoły członkowskie ŚFL dziś modlimy się o Kościół w Salwadorze w Ameryce Środkowej.

6. Do odebrania w kancelarii parafialnej są zdjęcia konfirmacyjne oraz pamiątkowe zdjęcie z jubileuszu złotej i diamentowej konfirmacji.

7. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

8. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” za ofiarą nie mniejszą niż 15 złotych.

9. Od jutra do przyszłej niedzieli odbywać się będą półkolonie w godz. 9.00 do 13.00 w Jaworzu dla dzieci w wieku szkolnym. Koszt 100 złotych. Serdecznie zapraszamy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy chętnych do pomocy w opiece i prowadzeniu w czasie półkolonii. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na organizację półkolonii. Są otwarte listy na tern cel.

10. Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na wycieczkę do Izraela odbędzie się 15 lipca w sobotę o godz. 19.00 w Jaworzu.

11. W związku z Pamiątką Założenia Kościoła w Jaworzu gościć będziemy chór z Bardejova w Słowacji. Naszych gości chcemy przyjąć w naszych domach. Przyjeżdżają do nas 18 sierpnia wieczorem, wyjeżdżają w niedzielę 20 sierpnia po południu. Zwracamy się z prośbą kto chciałby przyjąć do swojego domu. Prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

12. Koło Diakonii zaprasza w przyszłą niedzielę po nabożeństwie w Jaworzu na kawę i ciasto do sali parafialnej.