XVI Festiwal Ewangelickich Chórów Kościelnych

18 czerwca 2022 w amfiteatrze w Jaworzu odbył się XVI Festiwal Ewangelickich Chórów Kościelnych Diecezji Cieszyńskiej.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią w sobotę 18.06.2022 odbył się XVI Festiwal Ewangelickich Chórów Kościelnych Diecezji Cieszyńskiej. Odbył się on w amfiteatrze w Jaworzu. Tegoroczny Festiwal był małym krokiem w kierunku powrotu po czasie pandemii do naszych diecezjalnych aktywności, do których należy bardzo bogata tradycja chórowa w poszczególnych parafiach. Jeśli Pan Bóg pozwoli, będziemy wracali do chórowej służby w wymiarze diecezjalnym, bo w wymiarze parafialnym ta działalność jest prowadzona. W wydarzeniu wzięły udział następujące chóry: z Ustronia, chór męski i mieszany ze Skoczowa, z parafii Brenna Górki, chór z Wisły i chór z Jaworza.

Organizatorami Festiwalu byli chór z Jaworza i Diecezjalna Komisja Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej. Festiwal odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Jaworze, za który serdecznie dziękujemy.

Już teraz zapraszamy na Jesienny Zjazd Chórów, który odbędzie się 29 października 2022 roku w kościele Jezusowym w Cieszynie.

Zdjęcia: Facebook/Roman Chmiel