19 Niedziela po Trójcy Świętej 10.10.2021

„Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony”. Jeremiasz 17,14

Tekst: Izajasz 38, 9-20   
 ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • 17.10.2021 –20 Niedziela po Trójcy Św.

- Jasienica 8.00;
– Jaworze 10.00 z Komunią Świętą;
– Świętoszówka 10:00 z Komunią Świętą;

  • Dzieci zapraszamy na szkółki niedzielne w Jasienicy i Świętoszówce i w Jaworzu. Szkółki równolegle z nabożeństwami.

W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie grupa młodsza tj. dzieci w wieku przedszkolnym, a 24 października grupa starsza tj. dzieci od 1 do 6 klasy.

2. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,
– we wtorek próba chóru o 19:00,
– w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,
– w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00.

3. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu jest otwarta list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel. Zachęcamy i prosimy o ofiary na ten cel.

4. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Ze środków zebranych w minionych latach opłacane są obiady w szkole, podręczniki, lekarstwa i inne. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

5. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” w cenie 10 złotych.

6. W związku ze zbliżającym się Pamiątką Umarłych Diecezja Cieszyńska zachęca do wzięcia udziału w akcji Fundusz dla Żywych. Fundusz jest wezwaniem do odpowiedzialnego podejścia do ochrony stworzenia, byśmy pamiętali o żywych, którym można pomóc. Apel Diecezji jest w naszych gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii.