Nabożeństwo rodzinne w Świętoszówce

Nabożeństwa rodzinne weszły już do tradycji naszej parafii.

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. kolejne nabożeństwo rodzinne odbyło się w Świętoszówce. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które co niedzielę uczestniczą w nabożeństwach Szkółki Niedzielnej. Dokładnie rok temu ks. Władysław Wantulok wręczył dzieciom latarenkę ze światłem, które ma przypominać, że prawdziwą światłością jest Jezus Chrystus. Od tej pory w każdą niedzielę w Sali otwieramy okno i na dźwięk dzwonu w kaplicy, zapalamy nasze światełko i rozpoczynamy szkółkę.

Dzieci bardzo przeżywają każde wspólne nabożeństwo w kaplicy. I tym razem już od listopada przygotowywały świąteczne niespodzianki, które na koniec wręczyły wszystkim uczestnikom nabożeństwa.

W czwartą niedzielę Adwentu apostoł Paweł wzywał: „Radujcie się! Powtarzam radujcie się!…”  Po raz drugi podczas nabożeństwa przeżywaliśmy również Gwiazdkę Szkółki. Z tej okazji dzieci przedstawiły scenkę na podstawie wiersza: „Śniegowa kolęda”. Dzieląc się swoją radością przypomniały historię narodzin Jezusa.

Pod koniec nabożeństwa przybył gość, który sprawił dzieciom wielką radość. Mikołaj wręczył nagrody za pilne uczęszczanie na nabożeństwa Szkółki Niedzielnej oraz paczki.

Ks. Wantulok podziękował prowadzącym szkółkę Małgorzacie Cholewik i Annie Wantulok za służbę w ciągu całego roku.