Wierzę, więc jestem….WOLNY

Kolejne spotkanie w ramach projektu Wierzę więc jestem.

Czym jest wolność?

To kolejne pytanie do nas. Czy udało nam się znaleźć na nie odpowiedź?

„Wielu współczesnych ludzi uważa, że wolność oznacza swawolę. Można robić wszystko na co ma się ochotę. Nie trzeba przejmować się żadnymi ograniczeniami, prawami. One tylko przeszkadzają w życiu. Człowiek wolny to”kozak”. On jest panem swego życia i to on decyduje o wszystkim. Nikt nie może mu niczego narzucić.”

Dlatego wypisaliśmy na tablicy nasze propozycje – Czym jest wolność dla nas?

Następnie powtarzając przykazania zwróciliśmy uwagę na to jak my je rozumiemy i przestrzegamy. Czy one nas ograniczają?

„Boże przykazania wcale nie są ograniczeniem naszej wolności, zakazami, mającymi odebrać nam wszystko co fajne w życiu. One w swojej istocie mają być jak znaki drogowe. Ich funkcją jest mówienie nam tego co jest pożyteczne, ostrzeganie nas przed niebezpieczeństwem znalezienia się w niewoli grzechu.”

Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo młodzieżowe w niedzielę, 4 grudnia 2016 r. o godz. 10.00, po którym chcemy prosić uczestników nabożeństwa o podarowanie tabliczek czekolady.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli zebrać wystarczającą ilość tabliczek czekolady, aby przesłać je dla dzieci do Nidzicy.

Relacja ogólnopolska: https://www.facebook.com/wierzewiecjestem/