Półkolonie lipiec 2013

Od 15 do 20 lipca odbywały się w naszej parafii półkolonie dla dzieci w wieku szkolno – przedszkolnym.

Tegoroczne półkolonie odbyły się pod hasłem: Biblia – Boży głos w moim sercu, a wersetem przewodnim był psalm 119 wiersz 11: ” W sercu moim przechowuję słowo twoje, Abym nie zgrzeszył przeciwko tobie”.

Oprócz zajęć biblijnych, śpiewu gier i zabaw na miejscu dzieci uczestniczyły w dniu sportu w hali sportowej Gimnazjum w Jasienicy oraz dwóch wycieczkach: do drukarni Augustana w Bielsku – Białej i do Szczyrku.

W drukarni dzieci spotkały się z biskupem diecezji ks. Pawłem Anweilerem, zobaczyły jak wygląda proces drukowania książek oraz miały zajęcia biblijne w Sali Augustany.

W czasie wycieczki do Szczyrku dzieci poszły najpierw z Białego Krzyża na Kotarz do europejskiego ołtarza. Później w Szczyrku-Salmopolu w kościele miały spotkanie z gospodarzem ks. Janem Byrtem, któremu wręczyły dwie małe jodły aby je zasadzić na pamiątkę wizyty oraz odbyło się wręczenie nagród dla sportowców, którzy zdobyli największą liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej. Na zakończenie pobytu w Salmopolu dzieci zjadły pieczoną kiełbasę.

Dla dzieci z Jasienicy półkolonie przeciągnęły się do niedzielnego poranku. Dzieci razem z rodzicami zaśpiewały 3 pieśni w czasie nabożeństwa.

Pragniemy wrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do prowadzenia oraz opieki nad dziećmi w czasie półkolonii.