3 Niedziela przed końcem roku kościelnego 06.11.2022

„Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani” Ewangelia Mateusza 5,9

Tekst:   Ewangelia Łukasza 17,20-24
ks. A. Krzykowski

• Dzisiaj prosimy o złożenie ofiary na diasporę naszego Kościoła.
  • 13.11.2022 – Przedostatnia Niedziela  przed końcem roku kościelnego

Jasienica 8.00 i wieczorne o 18.00

Jaworze 10.00

Świętoszówka 10.00

Szkółki niedzielne rozpoczynają się równolegle do nabożeństw.

Szkółka niedzielna w Jasienicy dla grupy starszej.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na kościół, opłacanie składki kościelne. Dziękujemy rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

- w poniedziałek spotkanie Koła Pań w Jasienicy o 17.00,

- w wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00.

- w sobotę nauka konfirmacyjna grupa młodsza 9.00; starsza 10.00

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jasienicy o 17.00.

4. Zakończyliśmy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

5. Do najbliższej niedzieli prowadzimy akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 75 złotych. Środki na wirtualną paczkę można wpłacać do końca listopada.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbierania świec dla żołnierzy ukraińskich. Świeczki zostały przesłane do Ukrainy.

7. Kolejnym kościołem członkowskim ŚFL o który będziemy się modlić jest kościół w Liberii.

8. Zapraszamy na koncert, który kończyć będzie obchody jubileuszu 240-lecia powstania naszej parafii. Koncert odbędzie się dzisiaj o 17.00 w kościele w Jaworzu. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Wstęp wolny.

9. PTEw zaprasza na spotkanie 7 listopada o 18.00 w Sali parafialnej w Jaworzu. Temat: Życie po życiu; niebo, piekło, czyściec. Uzasadnienie biblijne. Temat przedstawi ks. W. Wantulok.

10. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna. Prenumerata na Zwiastun 2023 – cały rok wynosi 160 zł, półroczna 80 zł.

11. Zapowiedzi:

• Radosław Ryszard Penkala urodzony w Bielsku-Białej, syn Ryszarda i Urszuli z domu Broda, zamieszkały w Jasienicy ul. Łaziańska 877, wyznania ewangelickiego i Ewa Weronika Boroń urodzona w Krakowie, córka Jacka i Bernadetty z domu Bacia, zamieszkała w Trzebini ul. 1-go Maja 38, wyznania rzymsko-katolickiego, oboje stanu wolnego.

12. Z karty żałobnej:

• W wieku 87 lat zmarł śp. Jan Tyrna zamieszkały w Bielsku-Białej. Pogrzeb odbył się w czwartek 03.11.2022 w Jasienicy.