Wprowadzenie Rady Parafialnej

W 3 niedzielę adwentu, 17 grudnia 2023 roku, w czasie nabożeństwa kościele w Jaworzu odbyło się wprowadzenie Rady Parafialnej na kadencję 2023 – 2028.

Wybory odbyły się 29 października 2023 roku, a zatwierdzone zostały przez Radę Diecezjalną 7 listopada. Uroczystego wprowadzenia nowej Rady Parafialnej dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago w asyście proboszcza ks. Władysława Wantuloka i proboszcza pomocniczego ks. Andrzeja Krzykowskiego.

Nabożeństwo uświetnił chór parafialny pod dyrekcją pani Małgorzaty Penkali-Ogrodnik.

Życzenia nowej Radzie Parafialnej złożył ustępujący kurator pan Ryszard Milli.

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie nowej rady parafialnej w czasie którego dokonano wyboru prezesa Rady Parafialnej, którym został ks. Władysław Wantulok. Kuratorem parafii został wybrany pan Ryszard Stanclik, skarbnikiem parafii wybrano panią Marię Malec, a sekretarzem Rady Parafialnej wybrano panią Olgę Kaulbert. Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy Bożego prowadzenia w służbie dla Parafii i Kościoła Luterańskiego w Polsce.