20 Niedziela po Trójcy Świętej 22.10.2023

„Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie, tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem”. Micheasz 17,14

Tekst: Ewangelia Marka 10,2-9.13-16
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

 • Dzisiaj jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jaworzu o 18.00
 • 29.10.2023. – 21 Niedziela po Trójcy Świętej

  Jasienica 8.00; Świętoszówka 8.00; Jaworze 10.00

  Szkółki niedzielne w przyszłą niedzielę są odwołane

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki.

3. Zajęcia w tygodniu:

 • we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,
 • we wtorek próba chóru o 19.00,
 • w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,
 • w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

4. Tegoroczna „Noc z Lutrem” odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 października w Skoczowie. Początek o 18.00, zakończenie ok. 21.30. W programie koncert zespołu, rozważanie, rozmowy itd.

5. Dziś po nabożeństwie zapraszamy na kiermasz organizowany przez Parafialne Koło Diakonii. Serdecznie zapraszamy do sali parafialnej po nabożeństwie. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony dla dzieci, które ucierpiały w wyniku wojny. Kiermasz serdecznie polecamy. Zapraszamy także na kawę i herbatę.

6. W październiku prowadzimy akcję charytatywną „Kromka chleba dla bliźniego”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy. Szczegóły na plakacie.

7. Prowadzimy akcję charytatywną Prezent pod choinkę organizowaną przez CME w Dzięgielowie dla dzieci z Ukrainy Białorusi, Rumunii i Bułgarii. Szczegóły na plakacie. Ulotki dotyczące tej akcji są do zabrania w kancelarii parafialnej. Paczki wielkości pudełka po butach zbieramy do 10 listopada. Można opłacić wirtualną paczkę w kwocie 60 złotych. Z tych środków zostaną przygotowane paczki w CME. Do każdej paczki należy dołączyć 15 złotych na opłacenie transportu.

8. Zgodnie z ZPW Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwołuje się na dzień 29.10.2023 roku Zgromadzenie Parafialne, które ma dokonać wyboru nowej Rady Parafialnej. Zgromadzenie odbędzie się w trzech punktach naszej Parafii w Jaworzu, Jasienicy i Świętoszówce po nabożeństwach. W każdym miejscu wybierani będą kandydaci z tej części naszej parafii tzn.: w Jaworzu głosują mieszkańcy Jaworza i Bielska na radnych z Jaworza; w Jasienicy głosują mieszkańcy Jasienicy i Rudzicy na radnych z Jasienicy; w Świętoszówce głosują mieszkańcy Świętoszówki, Bierów, Grodźca i Łazów na radnych z Świętoszówki. We wszystkich miejscach będzie się głosowało na jedną listę kandydatów do Komisji Rewizyjnej.
Prawo do głosowania posiadają osoby, które w dniu wyborów skończyły 18 lat i mają opłaconą składkę kościelną lub są z niej zwolnieni. Lista kandydatów przyjęta uchwałą Rady Parafialnej jest umieszczona w gablotach parafialnych we wszystkich filiałach.

9. Do nabycia nowy numer Informator Parafialny „Z życia i wiara” za ofiarą 15 złotych.

10. Z karty żałobnej:

 • W wieku 43 lat zmarła śp. Alicja Ryrych zamieszkała w Świętoszówce. Pogrzeb odbył się w środę 18.10.2023 w Świętoszówce.
 • W wieku 73 lat zmarła śp. Irena Rusin z domu Kurcius, zamieszkała w Jasienicy. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 23.10.2023 o 11.00 z kościoła w Jasienicy.