13 Niedziela po Trójcy Świętej 03.09.2023

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście”  Ewangelia Mateusza 25,40

Tekst: I Jan 4,7-12
ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • 04.09.2023 – w poniedziałek nabożeństwa na rozpoczęcie roku szkolnego

Jasienica 16:00;

Jaworze 17:30;

  • 10.09.2023. – 14 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00;

Świętoszówka 10:00;

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

3. Parafia w Cieszynie zaprasza na Pamiątkę Poświęcenia Kościoła w Hażlachu która odbędzie się w przyszłą niedziele 10 września o godz. 10.00. Słowem Bożym służył będzie ks. Daniel Ferek z Wodzisławia Śląskiego”

Parafia Wieszczęta – Kowale zaprasza na nabożeństwo w pamiątkę poświęcenia kościoła, które odbędzie się w niedzielę 10.09.2023 o godz. 10.00. Słowo Boże zwiastować będzie ks. Marcin Rayss z Zielonej Góry.

Parafia w Białej filiał w Szczyrku Salmopolu zapraszają na Pamiątkę Poświęcenia Kościoła w Szczyrku Salmopolu, które odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 11 .00. Słowem Bożym służyć będzie ks radca Waldemar Szajthauer z Wisły. Podczas nabożeństwa wystąpi chór z Wisły Centrum. Po nabożeństwie parafianie z Salmopola zapraszają wszystkich na skromny poczęstunek.

4. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek po nabożeństwie szkolnym Koło Pań w Jasienicy,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę o 18:00 Koło Pań w Jaworzu,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

- w sobotę o 9.00 zapisy konfirmantów (klasa 7),

o 10.00 nauka konfirmacyjna starszej grupy,

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jaworzu o 17.00.

5. PTE zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 04.09.2023 w sali parafialnej w Jaworzu o 18.00. Temat spotkania: Kubiszowie – ojciec i syn, ich jubileusze. Temat przedstawi diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk.

6. Zapraszamy na spotkanie z Agatą Strzyżewską mówczynią, misjonarką, ewangelistką. Razem z mężem założyła fundację „Wszystko jest możliwe”, która działa w Pakistanie. Spotkanie odbędzie się 15 września o 17.30 w sali parafialnej w Jaworzu.

7. Zapraszamy na KOLACJĘ DLA KOBIET, która odbędzie się w sobotę 7 października o godz. 16:00 w sali „Pod Harendą” w Jaworzu. Temat: Bądź szczęśliwa mimo wszystko. Gościem Kolacji będzie Mariola Fenger. Zaśpiewa Zespół Cantate. Koszt uczestnictwa – 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i u Anny Wantulok. Ilość miejsc ograniczona. ZAPRASZAMY!!!

8. W niedzielę 10 września odbędą się Dożynki Gminne w Jaworzu. Nabożeństwo ekumeniczne o godz. 14.00 w amfiteatrze w Jaworzu. Kazanie ks. Władysław Wantulok, a obrządek dożynkowy będzie prowadził nasz chór kościelny.

9. W sobotę, 16 września w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 100-lecia Diakonatu „Eben-Ezer” w Dzięgielowie. Początek koncertu o 16.00.

10. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

11. Przy wyjściu z kościoła są ulotki związane z naszym sanatorium w Jaworzu. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Chcę je polecić waszej uwadze.

12. Zapowiedzi:

  • Marcin Piotr Gajer, urodzony w Bielsku-Białej, syn Romana i Renaty z domu Kubaczka, zamieszkały w Jaworzu ul. Zdrojowa 195 i Natalia Monika Sajdok, urodzona w Bielsku-Białej, córka Romualda i Małgorzaty z domu Chybiorz, zamieszkała w Jaworzu ul. Zdrojowa 195, oboje wyznania ewangelickiego, stanu wolnego.