PÓŁKOLONIE W JAWORZAŃSKIEJ PARAFII – lipiec 2023 r.

W dniach 10-16 lipca br. 40-osobowa grupa dzieci pod opieką ks. Andrzeja Krzykowskiego i wolontariuszy uczestniczyła w półkolonii zorganizowanej przez naszą parafię.

Spotkania były prowadzone pod hasłem: „BÓG ZAPRASZA I CIEBIE”.

Dzieci poznały historie postaci biblijnych: Samuela, Dawida,  Jozuego i Daniela, którzy jako młodzi chłopcy zostali wybrańcami Boga. Mieli oni swoje plany i marzenia, ale Bóg wyznaczył im zupełnie inne zadania.

Miło i radośnie spędzaliśmy także czas z muzyką i śpiewem

Bóg kocha mnie, takiego jakim jestem i cieszy się każdym moim gestem. ALLELUJA

Tak brzmiał codzienny śpiew dzieci przy akompaniamencie wykonanym przez ks. Krzykowskiego na gitarze i przez p. Grzegorza Zipsera na organach.

Oprócz spotkań ze Słowem Bożym dzieci uczestniczyły także w innych atrakcjach.

Pierwszy dzień spędziliśmy na miejscu. Korzystając z pięknej pogody dzieci bawiły się na boisku szkolnym oraz na placu kościelnym, grając w różne gry ruchowe i sportowe.

Drugi dzień, był DNIEM SPORTU w sali gimnastycznej pobliskiej Szkoły Podstawowej. Dzieci uczestniczyły w „dziesięcioboju”, mając do wykonania 10 zadań. Na zakończenie półkolonii zdobywcy 3 pierwszych miejsc z podziałem na grupę młodszą i grupę starszą oraz na  dziewczynki i chłopców otrzymali nagrody rzeczowe.

W środę dzieci wyruszyły na „Zamkową przygodę”, gdzie zwiedzały Zamek w Pszczynie. Wnętrza  zamku kryją wiele tajemnic i zagadek. Kto w nim mieszkał? Jak wyglądało życie dawnych właścicieli? Najpierw dzieci zamieniły się w tropicieli przygód i odkrywców zamkowych niespodzianek, a na zakończenie wykonywały klejnoty księżnej Daisy w ramach warsztatów plastycznych.

Czwartek był dniem w pełni muzycznym, gdyż oprócz codziennego śpiewu pieśni dzieci poznały i ćwiczyły także tańce latynoamerykańskie w czasie warsztatów tanecznych.

W piątek udaliśmy się na wycieczkę do Wisły, by tam zwiedzić wystawę klocków LEGO oraz uczestniczyć w warsztatach robienia zdjęć 3D. Był to kolejny upalny dzień, więc potrzebowaliśmy trochę ochłody. Wycieczkę zakończona została degustacją pysznych lodów w wiślańskiej lodziarni.

Ostatni dzień był dniem podsumowań wszystkich naszych przeżyć oraz zmagań z wysoką temperaturą, przez co doceniliśmy klimatyzację w sali parafialnej. W sobotę zostały również wręczone nagrody zdobyte przez dzieci w „dziesięcioboju sportowym”, jaki miał miejsce we wtorek na szkolnej sali gimnastycznej oraz w tym dniu poświęciliśmy czas na uzupełnienie naszych plakatów, które zaprezentowane zostały w czasie niedzielnego nabożeństwa.

W niedzielne dopołudnie grupa dzieci zebrała się na nabożeństwie w kościele w Jaworzu, by opowiedzieć jak miło i przyjemnie minął nam czas.

Podsumowując, ks. Krzykowski podziękował wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację półkolonii i opiekę nad dziećmi. Przedstawiony został krótki zarys sprawozdania z całotygodniowych przeżyć. Dzieci zapoznały zgromadzonych z krótkimi historiami postaci biblijnych, które towarzyszyły nam w czasie codziennych spotkań ze Słowem Bożym, a także zaśpiewały kilka pieśni z akompaniamentem gitary.

Hasłem przewodnim na każdy kolejny dzień niech będą dla nas wszystkich słowa pieśni, którą śpiewały dzieci w czasie półkolonii i na niedzielnym nabożeństwie:

„Miłość da, da szczęście, radość pośród dnia,

pokochaj, a zobaczysz, że Bóg także umiłował ciebie!

Wybierz szlak, ten który ci wyznaczył Pan,

Miłością przezwyciężaj zło, na końcu drogi będzie stał On!

Olga Kaulbert