18 Niedziela po Trójcy Świętej 16.10.2022

„A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował  i brata swego” 1 Jana 4,21

Tekst:   Efezjan 5,15-20    
ks. A. Mendrok
 

1. Porządek nabożeństw:

  • Dziś jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jasienicy o 18:00
  • Dzisiaj prosić będziemy o ofiarę na Fundusz Ewangelizacyjno-Misyjny naszego kościoła. Ofiarę zbiorą członkowie Rady Parafialnej
  • 23.10.2022 – 19 Niedziela po Trójcy Św.

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00

Szkółki niedzielne rozpoczynają się równolegle do nabożeństw. Szkółka niedzielna w Jasienicy dla grupy młodszej.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na kościół, opłacanie składki kościelne. Dziękujemy rodzinie, która będzie wspominała swoich zmarłych.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18:00

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18:00.

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00.

4. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Ze środków zebranych w minionych latach opłacane są obiady w szkole, podręczniki, lekarstwa i inne. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

5. Kolejny raz Kościół prowadzi akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 75 złotych. Środki na wirtualną paczkę można wpłacać do końca listopada.

6. Parafia organizuje kurs dla osób chcących prowadzić szkółki niedzielne w dniach od 21 do 23 października. Informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

7. Parafia prowadzi w październiku akcję zbierania zwykłych świec dla żołnierzy ukraińskich, którzy są w okopach i ziemiankach. Świece można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

8. Kolejnym kościołem członkowskim ŚFL o który się modlimy to kościół w Etiopii.

9. W październiku odbywa się festiwal muzyczny im. ks. Jerzego Trzanowskiego. Plan koncertów umieszczony jest na plakacie w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej parafii. W naszym kościele koncert odbędzie się dzisiaj o 17.00. Koncert zatytułowany jest „Modlitwy biblijnych kobiet”. Wystąpią artyści z Kolegium Muzyki Ewangelickiej: Blanka Dembosz-Tondera, Katarzyna Wiwer – soprany; Zofia Trystuła-Hovhannisyan – duduk, santur; Adrianna Kafel – fidele kolanowe i wiolonczela; Wassim Ibrahim – lutnia arabska; Paweł Solecki – flety, duduk, instrumenty perkusyjne. W programie pieśni z „Kancjonału” Lubelczyka oraz z „Hymnów biblijnych” Jakuba Gembickiego. Serdecznie zapraszamy

10. Do nabycia nowy numer Informatora Parafialnego „Z życia i wiary”