Wielkanoc

„Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła”. Objawienie św. Jana 1,18

• 18.04.2022 – Poniedziałek Wielkanocny

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00;

Świętoszówka 10:00;

• 24.04.2022 – 1 Niedziela po Wielkanocny

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00,

Świętoszówka 10:00

• Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy starszej, dzieci  z klas 1-6.

2. Komisja Ewangelizacyjna Diecezji Cieszyńskiej zaprasza na koncert wielkanocny Beaty Bednarz, który odbędzie się w poniedziałek wielkanocny o 16.00 w Wiśle Malince. Słowem Bożym w czasie koncertu służyć będzie ks. Mateusz Mendroch.

3. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

- we wtorek próba chóru o 19:00;

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00;

5. Kończymy akcję Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna”, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

6. Do nabycia jest nowy, świąteczny numer informatora parafialnego „Z życia i wiary”.

7. Do odebrania nowy numer Zwiastuna.

8. Diakonia Kościoła organizuje zbiórkę ofiar na rzecz Ukrainy. Ofiary można wpłacać w kancelarii parafialnej na listę. Apel umieszczony jest na stronie internetowej parafii. Jest także otwarta lista darów dla rodzin z naszej parafii, które zgodzą się przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich domów. Parafia na tą chwilę nie ma możliwości przyjąć uchodźców w swoich budynkach, ale chce dopomóc w kosztach utrzymania tych, którzy uciekając przed wojną znajdą schronienie w naszych domach. Zachęcamy także do tego, aby zgłaszać w kancelarii parafialnej chęć przyjęcia uciekinierów. Są już rodziny, które uciekinierów przyjęły pod swój dach. Serdecznie za to dziękujemy.

9. Zachęcamy do modlitwy za naród ukraiński. O 19.00 biją dzwony zachęcające do modlitwy.

10. Gmina Jasienica utworzyła magazyn w którym odbywa się zbiórka rzeczy i żywności dla osób z Ukrainy. Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 17.00. dojście do magazynu z parkingu, który jest pomiędzy UG a posesją państwa Moczałów. Mapka oraz lista potrzebnych rzeczy w gablocie.