10 Niedziela po Trójcy Świętej 08.08.2021

„Błogosławiony naród, którego Bogiem jest Pan, lud, który wybrał sobie na dziedzictwo”. Psalm 33,12

Tekst: II Mojżeszowa 19,1-6
 ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • Dziś jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jaworzu o g.18:00
  • W sobotę 14.08.2021 nabożeństwo w Kościele na Polanie na zboczu Wysokiego. Nabożeństwo rozpocznie się o g. 11:00. Wyjście grupowe o 9:30 z parkingu przy leśniczówce w Jaworzu.
  • 15.08.2021 – 11 Niedziela po Trójcy Świętej – 239 Pamiątka Poświęcenia kościoła w Jaworzu. Nabożeństwo rozpocznie się o g. 10:00, a Słowem Bożym służyć będzie ks. Tomasz Bujok z Drogomyśla. W czasie nabożeństwa przeżywać będziemy jubileusze 50 i 60-lecia konfirmacji.
  • W niedzielę 15.08.2021 naszą Parafię odwiedzi mobilny zespół szczepień. Będzie można skorzystać i zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy naszym kościele w Jaworzu w godz. 10:00-13:00. Serdecznie zapraszamy tych, którzy do tej pory jeszcze się nie zaszczepili, a wyrażają taką chęć.
  • 22.08.2021 – 12 Niedziela po Trójcy Świętej – Świętoszówka 7:30; Jasienica 9:00 i wieczorne o 18:00; Jaworze 10:30.

2. Zajęcia w tygodniu:

- we wtorek próba chóru o g. 19:00

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00

3. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu jest otwarta list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel.

4. W dniach od 9 do 15 sierpnia będą odbywały się półkolonie dla dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej. W półkoloniach będą uczestniczyły dzieci, które zostały wcześniej zgłoszone. Dzisiaj po nabożeństwie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci zapisanych na półkolonię.

5. Do odebrania są zdjęcia konfirmacyjne.

6. Do odebrania nowy numer Zwiastuna.

7. PTEw zaprasza na jednodniową wycieczkę do Raciborza i Ściborzyc Wielkich 19 sierpnia (czwartek). Koszt 60 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Na cmentarzu w Jaworzu zostały ustawione pojemniki do segregacji śmieci. Dotychczasowe miejsce, w którym składowano śmieci zostało zamknięte. Prosimy i oczekujemy od użytkowników cmentarza dostosowania się do tej regulacji. Dbałość o groby bliskich to również dbałość o wygląd całego cmentarza.

9. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności. Każdy obywatel ma obowiązek się spisać. Dzisiaj od 10.00 do 13.00 w budynku „Pod Goruszką” będzie pełnić dyżur rachmistrz spisowy z terenu gminy Jaworze u którego można dokonać spisu lub umówić się na wybrany termin. Aby się spisać należy podać numer pesel wszystkich mieszkańców spisywanego lokalu. Serdecznie zapraszamy.