3 Niedziela po Wielkanocny 25.04.2021

„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe”. 2 Koryntian 5,17

Tekst: Dzieje Apostolskie 17,22-34      
 ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • 02.05.2021 – 4 Niedziela po Wielkanocy

Jasienica 8.00 z komunią świętą

Jaworze 10.00 z komunią świętą i wieczorne o 18.00;

Nabożeństwa w kaplicy w Świętoszówce do odwołania zostają zawieszone.

Nabożeństwo w 3 programie TVP o 15:50. Nabożeństwo z kościoła w Rawie Mazowieckiej.

  • Szkółki niedzielne na facebooku „szkółka niedzielna w Jasienicy”, link do szkółki umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami na wszystkie nabożeństwa prowadzone są w kancelarii parafialnej listy uczestników. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

3. Prowadzimy zbiórkę ofiar na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zbiórka ofiar potrwa do świąt Zesłania Ducha Świętego.

4. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu Rada Parafialna podjęła uchwałę o otwarciu list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel.

5. Do nabycia informator parafialny „Z życia i wiary”.

6. Do odebrania nowy numer Zwiastuna.

7. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-15 lat do udziału w koloniach językowo-tanecznych w Ostrowie nad Bałtykiem w terminie: 19-29.07.2021r. szczegóły na plakacie.

8. Jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji pandemicznej. Codziennie o 20.00 biją dzwony kościelne wzywające do modlitwy o ustanie pandemii. Mamy wielu chorych w naszej społeczności, są rodziny, które utraciły swoich bliskich, są na kwarantannie. Zachęcamy i prosimy o modlitwy.

9. W związku z długą niedyspozycją naszego kościelnego w Jasienicy, parafia zatrudni osobę na stanowisku kościelnego w filiale Jasienica. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. W. Wantulokiem.

10. Sprawy cmentarne: prosimy o przestrzeganie segregacji na cmentarzu. Są pojemniki właściwie opisane i prosimy się do tego stosować.

11. Z karty żałobnej:

  • W wieku 86 lat zmarł śp. Herbert Steckel zamieszkały w Bielsku-Białej. Pogrzeb odbył się w piątek 23.04.2021 w Jaworzu.