Dziękczynne Święto Żniw 04.10.2020

„Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie”. Psalm 145,15

Tekst: Ewangelia Marka 8,1-9
ks. W. Wantulok,  ks. A. Krzykowski

• Dzisiaj prosić będziemy o ofiarę, która przeznaczona będzie na ewangelickie domy opieki.

Dziękujemy za dary w naturze które przyozdobiły tegoroczny żniwny ołtarz, dziękujemy piekarni p. Mariana Mrowca za dożynkowy chleb oraz chleby, które można zabrać po nabożeństwie przy wyjściu z kościoła.

• 11.10.2020 – 18 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00,

Jaworze 10.00,

Świętoszówka 10.00;

Będą to nabożeństwa rodzinne. W obecnej sytuacji nie jest możliwe prowadzenie szkółek niedzielnych, dlatego chcemy w takiej formie zaprosić dzieci i rodziców na spotkanie ze Słowem Bożym.

„Betania” 10.00 z komunią świętą

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie, która wspominać będzie swoich zmarłych.

3. Lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu w środę o 18.00 w Jasienicy w czwartek o 17.30.

4. Nauka konfirmacyjna w sobotę grupa młodsza o 9.00, grupa starsza o 10.00.

5. Do modlitwy załączamy chorych duchownych z naszej diecezji.

6. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej.
Ze środków zebranych w minionych latach opłacane są obiady w szkole, podręczniki, lekarstwa i inne. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

7. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” w cenie 10 złotych.