19 Niedziela po Trójcy Świętej 18.10.2020

Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony”. Jeremiasz 17,14

Tekst: Efezjan 4,22-32
ks. A. Krzykowski

• 25.10.2020 – 20 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00 i wieczorne o 18.00;

Jaworze 10.00 i wieczorne o 18.00;

Świętoszówka 10.00

Nabożeństwa w „Betanii” z powodu ograniczeń epidemicznych zostają na razie wstrzymane.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie, która wspominać będzie swoich zmarłych.

3. Lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu w środę o 18.00 w Jasienicy w czwartek o 17.30.

4. Posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00 w poniedziałek.

5. Nauka konfirmacyjna w sobotę grupa młodsza o 10.00, grupa starsza o 9.00.

6. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. W tym roku środki zebrane będą przeznaczone na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka z naszej parafii. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

7. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” w cenie 10 złotych.

8. Do 4 listopada kolejny raz CME w Dzięgielowie prowadzi akcję „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 60 złotych.

9. Przypomnienie zasad obowiązujących w obecnym stanie epidemicznym: siadamy w wyznaczonych miejscach, obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła, obowiązek noszenia maski zakrywającej usta i nos przez cały czas trwania nabożeństwa, przed kościołem może gromadzić się maksymalnie 25 osób co znaczy, że po wyjściu z kościoła ograniczamy rozmowy przed kościołem. Zgodnie z ustaleniem konferencji duchownych naszej diecezji ograniczamy śpiew do minimum. Dołóżmy starań do tego byśmy pozostali nadal w żółtej strefie.

10. Zapowiedzi: Piotr Marek Londzin, urodzony w Bielsku-Białej, syn Marka Londzina i Ewy z domu Gajer, zamieszkały Dzięgielów ul. Słoneczna 30 i Anna Julia Śliwka urodzona w Lippstadt, córka Piotra i Agaty z domu Krzak, zamieszkała Jaworze ul. Cisowa 107, oboje wyznania ewangelickiego stanu wolnego.

11. Z karty żałobnej:

• 13 października 2020 roku w wieku 80 lat zmarł śp. ks. Emil Gajdacz proboszcz parafii ewangelickiej w Cieszynie i Dyrektor Domu Opieki w Dzięgielowie. Pogrzeb odbędzie się w piątek 23.10.2020 o 13.00 z kościoła Jezusowego w Cieszynie.
  • W wieku 79 lat zmarł śp. Otton Krzyszpień zamieszkały w Bielsku-Białej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 19.10.2020 o 15.30 z kościoła w Jaworzu.