18 Niedziela po Trójcy Świętej 11.10.2020

A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego”. 1 Jana 4,21

Tekst: 5 Mojżeszowa 30,11-14
ks. W. Wantulok

• 18.10.2020 – 19 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00;

Świętoszówka 10.00

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie, która wspominać będzie swoich zmarłych.

3. Lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu w środę o 18.00 w Jasienicy w czwartek o 17.30.

4. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Ze środków zebranych w minionych latach opłacane są obiady w szkole, podręczniki, lekarstwa i inne. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

4. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” w cenie 10 złotych.

5. Urząd Statystyczny prosi o przypomnienie i zachęcenie do wypełnienia obowiązku spisu rolnego. Informacje o sposobie są na plakacie w gablocie.

6. Z karty żałobnej:

• 7 października 2020 roku w wieku 57 lat zmarł proboszcz parafii ewangelickiej w Ustroniu, radca Konsystorza śp. ks. Piotr Wowry. Pogrzeb odbył się wczoraj w Ustroniu.
  • 8 października 2020 roku w wieku 84 lat zmarł śp. bp Jan Szarek, Biskup Kościoła w latach 1991-2001, senior diecezji cieszyńskiej. Informacja o terminie pogrzebu zostanie podana w terminie późniejszym.
  • 4 października 2020 roku po długiej chorobie w wieku 88 lat zmarła śp. siostra diakonisa Maria Czyż. Informacja o pogrzebie zostanie podana w terminie późniejszym.

Biogramy księży i siostry diakonisy umieszczone są w gablocie jak również na internetowej stronie Diecezji Cieszyńskiej.