Z karty żałobnej

Śp. ks. Jan Szklorz zamieszkały w Jaworzu,
zmarł 09 marca 2020 r. w szpitalu w Bielsku-Białej. Informacja o pogrzebie śp. ks. Jana Szklorza zostanie podana po ustaleniu terminu uroczystości żałobnych.

Śp. ks. Jan Szklorz urodził 24 maja 1943 r. w Ustroniu jako syn Józefa i Marii z d. Cichy.
Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie w czerwcu 1969 r. Po ordynacji, która odbyła się 23 listopada 1969 r. w Rybniku został wikariuszem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu.
Z dniem 15 maja 1976 r. śp. ks. Jan Szklorz został mianowany przez konsystorz administratorem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Radomiu i Lublinie, a w kwietniu 1985 r. wybrany proboszczem parafii radomskiej. Zmarły opieką duszpasterską obejmował parafian z Radomia, Kielc, Lublina i Kuzawki. Angażował się również w ruch ekumeniczny: miał wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w kieleckim Wyższym Seminarium Duchownym, wygłaszał kazania w kościołach rzymskokatolickich. Z dniem 30 listopada 1995 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Jaworzu.

Śp. ks. Jan Szklorz pozostawił żonę Halinę z d. Krzyszpień.