3 Niedziela po Wielkanocy 07.05.2017

„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe”. II Koryntian 5,17

 

Tekst: Ewangelia Jana 16,16.20-23a   
  ks. A. Krzykowski
 

1. Porządek nabożeństw:

  • 14.05.2017 –   4 Niedziela po Wielkanocy

Jasienica 8:00; Jaworze 10:00; Świętoszówka 10:00

2. Zajęcia w tym tygodniu:

- w poniedziałek Koło Pań w Jasienicy o 17.00,

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna, grupa starsza o 9:00

3. Od Wielkanocy do Świąt Zesłania Ducha Świętego w kościele jest prowadzona zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc imieniem Gustawa Adolfa. Serdecznie poleczmy tę akcję.

4. W czerwcu 15-18 odbędą się Ewangelickie Dni Kościoła. Informacje na temat EDK na naszej stronie internetowej. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania zakładki informujące o EDK. Przygotowane są listy dla osób, które wezmą udział w EDK. Opcja pierwsza: osoba dorosła: pełny pakiet materiałów, 3 obiady, karta wstępu na wszystkie punkty programu – 70 złotych; dla młodzieży do 25 lat – 50 złotych. Opcja druga: jeśli ktoś nie będzie korzystał z posiłków to opłata wynosi 25 złotych, dla młodzieży 15 złotych. Opcja trzecia: osoby, które nie będą uczestniczyły we wszystkie dni a chcą skorzystać z posiłku to opłata wynosi tak jak w opcji drugiej plus koszt posiłku 15 złotych w zaznaczonym dniu. Zapisy do 28 maja.

5. Do modlitwy załączamy strażaków z okazji święta strażaków.

6. Planowane na jutro spotkanie PTEw odbędzie się 22 maja. Temat: Pierwsze ewangelickie emancypantki na Śląsku Cieszyńskim”. Temat przedstawi dr Grażyna Kubica-Heller z Krakowa. W kancelarii Parafialnej jest lista chętnych na wycieczkę do Koszęcina 2 czerwca oraz lista chętnych do wyjazdu do Drogomyśla 5 czerwca.

7. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna. Przypominamy o prenumeracie na drugie półrocze, do końca maja.

8. UG w Jaworzu prosi o ogłoszenie programu SMOG STOP dotyczącego dotacji na zmianę ogrzewania paliwem stałym.

W Jasienicy odbędzie się spotkanie w sprawie dofinansowania paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Szczegóły są umieszczone w gablocie parafialnej.