Święto Trójcy Świętej 31.05.2015

„Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego”.  Izajasz 6,3

Tekst: Ewangelia Jana 3,1-8
Ksiądz: ks. W. Wantulok,                                          ks. A. Krzykowski

1.Porządek nabożeństw:

• Dzisiejsze nabożeństwo jest z Komunią Świętą
  • Dzisiaj (31.05.2015 r.) w Jaworzu i w Jasienicy nabożeństwa o 18:00. W Jaworzu nabożeństwo młodzieżowe prowadzone przez uczniów gimnazjum w Jaworzu.
  • 07.06.2015 – I Niedziela po Trójcy Świętej

Jaworze 9:00 Spowiedź i Komunia Święta i o 10.00 nabożeństwo Słowa;

Jasienica 8:00 ;

Świętoszówka 10.00;

Betania 10.00

2. Pamiątka Poświęcenia Kościoła w Górkach Wielkich 7 czerwca o 9.15 poranek pieśni religijnej, o 10.15 uroczyste nabożeństwo. Słowem Bożym służył będzie ks. płk Zbigniew Kowalczyk.

Pamiątka Poświęcenia Kościoła w Wiśle Malince 7 czerwca o 10.15. Słowem Bożym służył będzie ks. Alfred Borski ze Szczytna. Po nabożeństwie odbędzie się piknik Parafialny.

3. Zajęcia w tym tygodniu:

- w poniedziałek spotkanie Koła Pań w Jasienicy o 17.00,

- lekcje religii dla szkół średnich w tym tygodniu są odwołane

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w środę godzina biblijna w Betanii o 17:30,

- w piątek spotkanie młodzieży o 18.00 w Jaworzu,

- w sobotę próba chórku dziecięcego o 9.30 w Jaworzu.

- w sobotę nauka konfirmacyjna odwołana

5. 4 czerwca (czwartek) nabożeństwo przy kamieniu na Równicy o 10.00. Słowem Bożym będzie służył Zwierzchnik Diecezji Katowickiej bp Marian Niemiec. Nabożeństwo uświetni chór Largo Cantabile z Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Katowicach .Grać będzie orkiestra dęta działająca przy Diecezji Cieszyńskiej.”

6. W czwartek 4 czerwca w święto BPGA odbędzie się Zjazd Delegatów w Gołkowicach. O 9.00 obrady; o 11.00 nabożeństwo w miejscowym kościele.

7. Parafia i Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Jaworzu zapraszają na spotkanie 8 czerwca o 17.00 (godzinę wcześniej niż zwykle). Spotkanie będzie poświęcone pamięci czeskiego reformatora Jana Husa w 600 rocznicę jego śmierci. Postać reformatora przedstawi ks. dr biskup senior Stanisław Piętak z Zaolzia. po wystąpieniu odbędzie się projekcja filmu „Jan Hus”.

8. 14 czerwca niedziela odbędzie się piknik Parafialny. O 15.00 nabożeństwo rodzinne, po nim grill, zabawy,

9. Zapowiedzi: Jerzy Tomasz Batelt urodzony w Bielsku – Białej, syn Jerzego i Reginy z domu Koenig, zamieszkały Jasienica ul. Ogrodowa 865 i Daria Katarzyna Kubosz urodzona w Bielsku – Białej, córka Romana i Jadwigi z domu Walczak, zamieszkała Skoczów ul. Plaskowiec 5, oboje stanu wolnego, wyznania ewangelickiego.

10. Wspomnienia:                  śp. Jan Prochorz          13/2014    Jasienica