6 Niedziela po Trójcy Świętej 07.07.2024

„Tak mówi Pan, który cię stworzył: Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem – moim jesteś”. Izajasz 43,1

Tekst: Dzieje Apostolskie 8,26-39  
 Ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • 14.07.2024. – 7 Niedziela po Trójcy Świętej

Świętoszówka 7.30

Jasienica 9.00 z komunią świętą

Jaworze 10.30

2. Do odebrania w kancelarii parafialnej są zdjęcia konfirmacyjne oraz pamiątkowe zdjęcie z jubileuszu złotej i diamentowej konfirmacji.

3. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary”.

4. Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach Festiwalu Organowo – Kameralnego „Organowe Jaworze”. Koncert odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o 18.00 w kościele w Jaworzu, a wystąpią p. Ewelina Bachul, grać będzie na organach i p. Magdalena Marcinowicz-Tomanek, grać będzie na skrzypcach.

5. Spotkanie rodziców dzieci, które będą uczestniczyły w półkoloniach w środę 10.07.2024 o 18:00 w sali parafialnej w Jaworzu. Wejście z tyłu budynku.

6. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Czarnem serdecznie zaprasza na pamiątkę poświęcenia kościoła w Czarnem. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 14 lipca o godz. 10.00, Słowo Boże zwiastował będzie ks. Roman Raszka z Czech (sceav). Po nabożeństwie wszystkich zapraszamy na piknik parafialny do koliby Watra.

7. W związku z przejściem na emeryturę naszej kościelnej Parafia zatrudni od września 2024 kościelnego w Jaworzu. Po zakończeniu remontu starej szkoły w Jaworzu będzie możliwość zamieszkania kościelnego na Placu Kościelnym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z proboszczem ks. W. Wantulokiem.

8. Prowadzimy remont elewacji starej szkoły w Jaworzu. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wparcie finansowe tego remontu. Jest w kancelarii parafialnej lista darów na ten cel. Serdecznie tę akcję polecamy.

9. Z karty żałobnej:

  • W wieku 75 lat zmarł śp. Jan Miarka zamieszkały Bielsku-Białej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 08.07.2024 o 14:00 z kościoła w Jaworzu. Pochówek zmarłego odbędzie się na cmentarzu w Wapienicy.