2 Niedziela po Trójcy Świętej 09.06.2024

„Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie”. Ewangelia Mateusza 11,28

Tekst: Efezjan 2,17-22  
ks. W. Wantulok 

1. Porządek nabożeństw:

  • 16.06.2024 – 3 Niedziela po Trójcy Świętej

Jaworze 10:00;

Jasienica 8:00 nabożeństwo rodzinne na zakończenie szkółek niedzielnych i nabożeństwo wieczorne o 18:00;

Świętoszówka 10:00;

2. Dzisiaj pierwsza część Festiwalu Organowo-Kameralnego „Organowe Jaworze”. Koncert w naszym kościele o godz. 18:00. Wystąpią Urszula Jasiecka-Bury – organy, zespół Arance Siciliane (dzieci ze szkoły muzycznej z Bielska). Szczegóły festiwalu na plakacie i stronie internetowej Serdecznie zapraszamy.

3. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinom wspominającej swoich zmarłych.

4. Centrum Misji i Ewangelizacji, Zespół CME, Parafia w Wiśle Malince oraz Wiśle Czarne, zapraszają na „Charytatywny wieczór uwielbienia – Gramy dla Jędrka”. Koncert odbędzie się 16 czerwca, o godzinie 18.00 w Centrum Malinka. W trakcie koncertu Słowem podzieli się ks. Marek Michalik oraz zostanie zebrana ofiara, która w całości zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Jędrka Dudy.

5. Zajęcia w tygodniu o stałych porach:

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- we czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jaworzu o 17.00.

6. W związku z przejściem na emeryturę naszej kościelnej Parafia zatrudni od września 2024 kościelnego w Jaworzu. Po zakończeniu remontu starej szkoły w Jaworzu będzie możliwość zamieszkania kościelnego na Placu Kościelnym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z proboszczem ks. W. Wantulokiem.

7. Prenumerata Zwiastuna na drugie półrocze.

8. Zapraszamy na Półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym. Półkolonia odbywać się będzie od 15 do 21 lipca w godzinach 9.00 – 13.00. Koszt uczestnictwa 100 złotych, zapisy i wpłaty w kancelarii parafialnej do końca czerwca lub wyczerpania miejsc.

9. Rozpoczęliśmy remont elewacji starej szkoły w Jaworzu. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wparcie finansowe tego remontu. Jest w kancelarii parafialnej lista darów na ten cel. Serdecznie tę akcję polecamy.

10. Do modlitwy załączamy bardzo ciężko chorego ks. Janusza Sikorę. Do modlitwy załączamy również jego rodzinę.