21 Niedziela po Trójcy Świętej 29.10.2023

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Rzymian 12,21

Tekst: 1 Mojżeszowa 13,1-12
ks. W. Wantulok, ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • 31.10.2023 – Święto Reformacji

Nabożeństwo reformacyjne Jaworze 17.30

  • 01.11.2023 – Pamiątka Umarłych

Nabożeństwa cmentarne Jasienica 15.00; Jaworze 15.00

  • 05.11.2023 – 22 Niedziela  po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00 z komunią św.;

Jaworze 10.00 z komunią św.;

Świętoszówka 10.00 z komunią św.

Szkółki niedzielne we wszystkich punktach równolegle do nabożeństw.

W Jasienicy w przyszłą niedzielę szkółka dla grupy młodszej.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki, rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,

4. 1 listopada na cmentarzach w Jaworzu i Jasienicy odbędzie się kwesta cmentarna. Zebrane środki zostaną przeznaczone na prace na naszych cmentarzach. Kwestować będą członkowie PTEw i Rady Parafialnej. Hasło kwesty to „Jeden grób, jeden kwiat, jeden znicz”. Dbajmy o nasze środowisko ograniczając ilość kwiatów i zniczy na naszych grobach.

5. Diecezja Cieszyńska zachęca do wzięcia udziału w akcji Fundusz dla Żywych. Fundusz jest wezwaniem do odpowiedzialnego podejścia do ochrony stworzenia, byśmy pamiętali o żywych, którym można pomóc. Akcja polega na tym, żeby ograniczyć to, co kładziemy na grobach, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na specjalny fundusz. Apel Biskupa wraz z numerem konta jest umieszczony w gablocie parafialnej.

6. Tegoroczna „Noc z Lutrem” odbędzie się dzisiaj w Skoczowie. Początek o 18.00, zakończenie ok. 21.30. W programie koncert zespołu, rozważanie, rozmowy itd. Zapraszamy wszystkich młodych i młodo czujących się na to wydarzenie.

7. PTEw zaprasza na spotkanie 6 listopada o 18.00 w sali parafialnej. Temat spotkania: Jedność Kościoła – refleksje po Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Federacji Luterańskiej w Krakowie wrzesień 2023. Temat przedstawi prof. Jerzy Sojka pracownik Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

8. W październiku prowadzimy akcję charytatywną „Kromka chleba dla bliźniego”. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

9. Prowadzimy akcję charytatywną Prezent pod choinkę organizowaną przez CME w Dzięgielowie dla dzieci z Ukrainy Białorusi, Rumunii i Bułgarii. Szczegóły na plakacie. Ulotki dotyczące tej akcji są do zabrania w kancelarii parafialnej. Paczki wielkości pudełka po butach zbieramy do 10 listopada. Można opłacić wirtualną paczkę w kwocie 60 złotych. Z tych środków zostaną przygotowane paczki w CME. Do każdej paczki należy dołączyć 15 złotych na opłacenie transportu.

10. Zapraszamy na kiermasz przygotowany przez Koło Diakonii. Na kiermaszu można zakupić ciekawe rzeczy. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na dzieci, które ucierpiały w czasie wojny. Kiermasz potrwa do wyczerpania zgromadzonych przedmiotów, do początku listopada. Serdecznie zapraszamy do sali parafialnej po nabożeństwie.

11. Zgodnie z ZPW Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwołuje się na dzień 29.10.2023 roku Zgromadzenie Parafialne, które ma dokonać wyboru nowej Rady Parafialnej. Zgromadzenie odbędzie się w trzech punktach naszej Parafii w Jaworzu, Jasienicy i Świętoszówce po nabożeństwach. W każdym miejscu wybierani będą kandydaci z tej części naszej parafii tzn.:
w Jaworzu głosują mieszkańcy Jaworza i Bielska na radnych z Jaworza; w Jasienicy głosują mieszkańcy Jasienicy i Rudzicy na radnych z Jasienicy; w Świętoszówce głosują mieszkańcy Świętoszówki, Bierów, Grodźca i Łazów na radnych z Świętoszówki. We wszystkich miejscach będzie się głosowało na jedną listę kandydatów do Komisji Rewizyjnej.

Prawo do głosowania posiadają osoby, które w dniu wyborów skończyły 18 lat i mają opłaconą składkę kościelną lub są z niej zwolnieni. Lista kandydatów przyjęta uchwałą Rady Parafialnej jest umieszczona w gablotach parafialnych we wszystkich filiałach.

12. Do nabycia nowy numer Informator Parafialny „Z życia i wiara” za ofiarą 15 złotych.

13. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna. Prenumerata Zwiastuna na 2024 rok wynosi 190 złotych, na półrocze 95 złotych.

14. Z karty żałobnej:

  • W wieku 64 lat zmarł śp. Leszek Macura zamieszkały w Ulm w Niemczech. Pogrzeb odbył się w środę 25.10.2023 w Jaworzu.