4 Niedziela po Trójcy Świętej 02.07.2023

„Jedni drugi brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy”. Galacjan 6,2

Tekst: 1 Piotra 3,8-17
ks. A. Krzykowski

1. Porządek nabożeństw:

  • Dzisiaj w Świętoszówce o 10.00 Pamiątka Założenia i Poświęcenia Kaplicy. Słowo Boże zwiastować będzie ks. dr Alfred Borski ze Skoczowa
  • 09.07.2023. – 5 Niedziela po Trójcy Świętej

Świętoszówka 7.30

Jasienica 9.00 z komunią świętą

Jaworze 10.30

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

3. PTEw zaprasza na spotkanie 3 lipca 2023 o 18.00 w Sali parafialnej w Jaworzu. Temat spotkania: „Ewangeliccy Serbołużyczanie: przeszłość i teraźniejszość”. Temat przedstawi dr Jerzy Krzyszpień.

4. Od dzisiaj do 9 lipca odbywać się będzie Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Szczegóły na plakacie.

5. 13 września środa, o 10.00 odbędzie się w Krakowie nabożeństwo otwierające Zgromadzenie Światowej Federacji Luterańskiej. Parafia organizuje wyjazd na to nabożeństwo połączone z wycieczką do Krakowa. Zapisy w kancelarii parafialnej. Organizatorzy proszą o szybką deklarację w celu wydrukowania identyfikatorów pozwalających na wejście do Centrum Kongresowego gdzie odbywać się będzie nabożeństwo.

6. W cyklu modlitw o kościoły członkowskie ŚFL dziś modlimy się o Kościół w Chile.

7. Do odebrania w kancelarii parafialnej są zdjęcia konfirmacyjne oraz pamiątkowe zdjęcie z jubileuszu złotej i diamentowej konfirmacji.

8. Do nabycia jest nowy numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” za ofiarą nie mniejszą niż 15 złotych.

9. Tegoroczne półkolonie dla dzieci odbędą się w terminie od 10 do 16 lipca 2023 w godz. 9.00 do 13.00 w Jaworzu dla dzieci w wieku szkolnym. Koszt 100 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na organizację półkolonii. Są otwarte listy na tern cel.

10. W związku z Pamiątką Założenia Kościoła w Jaworzu gościć będziemy chór z Bardejova w Słowacji. Gości chcemy przyjąć w naszych domach. Przyjeżdżają do nas 18 sierpnia wieczorem, wyjeżdżają w niedzielę 20 sierpnia po południu. Zwracamy się z prośbą o zgłoszenie w kancelari osób chętnych do przyjęcia naszych gości.

11. Z karty żałobnej:

  • W wieku 94 lat zmarła śp. Irena Wieja z domu Mrowiec zamieszkała w Bielsku-Białej. Pogrzeb odbył się w piątek 30.06.2023 w Jaworzu.