3 Niedziela po Wielkanocy 30.04.2023

„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” II Koryntian 5,17

 

Tekst:  Jan 16,16-23a             
ks. bp Adrian Korczago

1. Porządek nabożeństw:

  • 07.05.2023. – 4 Niedziela po Wielkanocy
    Jaworze 10.00;
    Jasienica 8:00,
    Świętoszówka 10:00.
  • 02.05.2023 odbędzie się nabożeństwo strażackie w Jasienicy o 16.00. Kazanie wygłosi ks. Leszek Łysień.  Nabożeństwo będzie z sakramentem Komunii Świętej

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

3. Od Wielkanocy do Świąt Zesłania Ducha Świętego Kościół prowadzi zbiórkę na Fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa.

4. Zajęcia w tygodniu:

  • we wtorek próba chóru o 18.00.

5. Parafia w Wiśle Jaworniku zaprasza w niedzielę 7 maja na jubileusz 40-lecia poświęcenia Kaplicy i Domu Gościnnego w Wiśle Jaworniku. Uroczyste nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.00, kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec.

6. PTEw zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 8 maja o 18:00 w sali parafialnej w Jaworzu. Temat spotkania: „100 lat Diakonatu w Dzięgielowie. Temat przedstawi ks. Marek Londzin z Dzięgielowa.

7. Koło Diakonii zaprasza na poniedziałek 15 maja  na godzinę 18:00 do sali parafialnej w Jaworzu na spotkanie poświęcone Matce Ewie von Thiele Winkler z Miechowic. Temat przedstawi Anna Seemann-Majorek.

8. Parafia organizuje wycieczkę do Izraela w terminie od3 do 10 lutego 2024. Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia do końca czerwca tego roku. koszt 1260 dolarów amerykańskich. Zapisy i dalsze informacje w kancelarii parafialnej lub u ks. W. Wantuloka.

9. Powstało w parafii Koło Diakonii. W skład tej grupy wchodzą lekarze, osoby doświadczone w niesieniu pomocy osobom starszym i osoby, które chcą taką służbę wypełniać. Zadaniem Koła będzie pomoc osobom starszym, chorym i potrzebującym. Parafia nie prowadzi rejestru takich osób, dlatego w imieniu Koła serdecznie prosimy aby zgłaszać osoby, które potrzebują pomocy, które czasem potrzebują towarzystwa by porozmawiać i pobyć z kimś przez jakiś czas. Bardzo prosimy żeby taką potrzebę zgłaszać do kancelarii parafialnej. Zapraszamy także osoby, które chciałyby się do tej służby włączyć.

10. Z karty żałobnej:

  • W wieku 71 lat zmarła śp. Ewa Urbaś z domu Waliczek zamieszkała w Leverkusen w Niemczech. Pogrzeb odbędzie się w piątek 05.05.2023 o 15:00 z kościoła w Jasienicy