2 Niedziela po Wielkanocy 23.04.2023

„Ja jestem dobry Pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny.” Ewangelia Jana 10,11a.27-28a

Tekst:  1 Piotra 5,1-4
 ks. A. Krzykowski

• Dzisiaj nabożeństwo wieczorne w Jaworzu o 18.00
  • 30.04.2023 – 3 Niedziela po Wielkanocy

Jaworze 9.00

W przyszłą niedzielę szkółki są odwołane.

• 02.05.2023 odbędzie się nabożeństwo strażackie w Jasienicy o 16.00. Kazanie wygłosi Leszek Łysień. Nabożeństwo będzie z sakramentem komunii świętej.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie wspominającej swojego zmarłego za dar na kościół.

3. Od Wielkanocy do świąt Zesłania Ducha Świętego Kościół prowadzi zbiórkę na Fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa.

- w wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 18.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00;

- w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00;

5. W sobotę o 18.30 w Sali parafialnej w Jaworzu odbędzie się spotkanie modlitewno-uwielbiające. Chcemy modlić się o duchowe przebudzenie i odnowę naszej parafii, o Boży pokój i prowadzenie Ducha Świętego dla Rady Parafialnej, Duszpasterzy i Wiernych. W modlitwie poprowadzi mgr. teol. Iwona Holeksa-Matuszek.

6. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

7. W cyklu modlitw o kościoły członkowskie ŚFL dziś modlimy się o Kościół w Papui i Nowej Gwinei.

8. Parafia organizuje wycieczkę do Izraela w terminie od3 do 10 lutego 2024. Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia do końca czerwca tego roku. koszt 1260 dolarów amerykańskich. Zapisy i dalsze informacje w kancelarii parafialnej lub u ks. W. Wantuloka.

9. W nawiązaniu do podjętego w oparciu o 49.3 Regulaminu Parafialnego przez Radę Parafialną Parafii  Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu wniosku o przeprowadzenie ponownych wyborów proboszcza pomocniczego ks. Andrzeja Krzykowskiego, na podstawie § 49.4 Regulaminu Parafialnego zwołuję na dzień 30 kwietnia 2023 roku Zgromadzenie Parafialne, które w drodze tajnego głosowania podejmie uchwałę o wyborze proboszcza pomocniczego na kolejną dziesięcioletnią kadencję.

Zgromadzenie Parafialne rozpocznie się o g. 9:00, a po oddaniu głosów, w trakcie ich przeliczenia odbędzie się nabożeństwo, po którym zostanie ogłoszony wynik wyborów.

Podpisano bp. Adrian Korczago.

Listy osób uprawnionych do głosowania są w kancelarii parafialnej. Tam można zweryfikować prawo do udziału w głosowaniu.

Studenci proszeni są o to aby w dniu głosowania mieli przy sobie legitymacje studenckie.

10. Z karty żałobnej:

• W wieku 86 lat zmarł śp. Leszek Górski zamieszkały w Jaworzu. Pogrzeb odbędzie się w środę 26.04.2023 o 15:00 z kościoła w Jaworzu.