1 Niedziela Postu 26.02.2023

• Jasienica 8.00 z komunią św.;
    • Jaworze 9.00 spowiedź i komunia św.; 10.00 nabożeństwo Słowa;
      Świętoszówka 10.00
    • Szkółki odbywają się równolegle do naszych nabożeństw. W Jasienicy szkółka niedzielna dla grupy młodszej.
  • 03.03.2023 – nabożeństwa pasyjne
    • Jasienica 16.00;
    • w Jaworze 17.30 nabożeństwo z okazji Światowego Dzień Modlitwy. Liturgię tego nabożeństwa przygotowały chrześcijanki z Tajwanu.

• we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,
  • we wtorek próba chóru o 19.00,
  • w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,
  • w czwartek próba Zespołu Cantate o 19.00,
  • w piątek spotkanie Koła Pań w Jaworzu po nabożeństwie.

3. PTEw zaprasza na spotkanie 6 marca o 18.00 w sali parafialnej w Jaworzu. Temat spotkania: Wielokulturowość luteranizmu na Śląsku Cieszyńskim. Temat przedstawi p. Szymon Broda ze Skoczowa.

4. W cyklu modlitw o kościoły członkowskie ŚFL dziś modlimy się o Kościół w Ziemi Świętej.

5. W kancelarii jest otwarta lista darów na rzecz PEA w Katowicach-Szopienicach i poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu.

6. Diakonia Kościoła organizuje zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Lista ofiar jest w kancelarii parafialnej. Apel Diakonii Kościoła z numerem konta jest na naszej stronie internetowej.

7. Dziś rozpoczyna się ekumeniczna akcja „Skarbonka diakonijna” pod hasłem: Czas miłosierdzia. Zachęcamy do udziału w akcji, która potrwa do końca czasu pasyjnego. Plakat w gablocie parafialnej, skarbonki do zabrania w kancelarii.

8. Parafia w Dzięgielowie zaprasza na cykl wykładów z okazji 100-lecia Diakonatu Eben-Ezer. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Towarzystwo Szkolne im. M.Reja w Bielsku-Białej ogłasza nabór na stanowisko dyrektora publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielsku-Białej. Szczegółowa informacja w gablocie.

10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci tego potrzebujących, jak również wolontariuszy. Szczegóły w gablocie parafialnej.

11. Z karty żałobnej:

• W wieku 64 lat zmarł śp. Stanisław Holeksa zamieszkały w Jaworzu. Pogrzeb odbył się w czwartek 23.02.2023 w Jaworzu.