20 Niedziela po Trójcy Świętej 30.10.2022

Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie, tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem”. Micheasz 17,14

Tekst:   Pieśń nad Pieśniami 8,6b-7   
ks. W. Wantulok
 

1. Porządek nabożeństw:

  • 31.10.2022 – Święto Reformacji

Nabożeństwo reformacyjne Jaworze 17.30

  • 01.11.2022 – Pamiątka Umarłych

Nabożeństwa cmentarne Jasienica 15.00; Jaworze 15.00

  • 06.11.2022 – 3 Niedziela  przed końcem roku kościelnego

Jasienica 8.00 z komunią św.;

Jaworze 10.00 z komunią św.;

Świętoszówka 10.00

Szkółki niedzielne rozpoczynają się równolegle do nabożeństw.

Szkółka niedzielna w Jasienicy dla grupy młodszej.

2. Dziękujemy za dary i ofiary na kościół, opłacanie składki kościelne. Dziękujemy rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w środę spotkanie Koła Pań w Jaworzu o 18.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00.

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jasienicy o 17.00.

4. Jutro kończymy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, często bez przysłowiowej „kromki chleba”. W tym roku z zebranych środków chcemy pomóc w rehabilitacji naszego małego parafianina Krystianka Magi, który cierpi na niepełnosprawność ruchową i intelektualną, oraz padaczkę. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

5. Kolejny raz Kościół prowadzi akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 75 złotych. Środki na wirtualną paczkę można wpłacać do końca listopada.

6. Jutro kończymy akcję zbierania zwykłych świec dla żołnierzy ukraińskich, którzy są w okopach i ziemiankach. Świece można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

7. Kolejnym kościołem członkowskim ŚFL o który będziemy się modlić jest kościół w Ghanie.

8. Zapraszamy na koncert, który kończyć będzie obchody jubileuszu 240-lecia powstania naszej parafii. Koncert odbędzie się w niedzielę 6 listopada o 17.00 w kościele w Jaworzu. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Wstęp wolny.

9. 1 listopada na cmentarzach w Jaworzu i Jasienicy odbędzie się kwesta cmentarna. Zebrane środki zostaną przeznaczone na prace na naszych cmentarzach. Kwestować będą członkowie PTEw i Rady Parafialnej. Hasło tegorocznej kwesty to „Jeden grób, jeden kwiat, jeden znicz”. Dbajmy o nasze środowisko ograniczając ilość kwiatów i zniczy na naszych grobach.

10. PTEw zaprasza na spotkanie 7 listopada o 18.00 w Sali parafialnej w Jaworzu. Temat: Życie po życiu; niebo, piekło, czyściec. Uzasadnienie biblijne. Temat przedstawi ks. W. Wantulok.

11. Prenumerata na Zwiastun 2023 – cały rok 160 zł, półroczna 80 zł.

12. Diecezja Cieszyńska zachęca do wzięcia udziału w akcji Fundusz dla Żywych. Fundusz jest wezwaniem do odpowiedzialnego podejścia do ochrony stworzenia, byśmy pamiętali o żywych, którym można pomóc. Akcja polega na tym, żeby ograniczyć to, co kładziemy na grobach, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na specjalny fundusz. W ubiegłym roku diecezja w porozumieniu ze szpitalem śląskim w Cieszynie zakupiła specjalistyczny sprzęt.

13. Zapowiedzi:

  • Błażej Józef Tomaszek urodzony w Bielsku-Białej, syn Józefa i Mirosławy z domu Jachniak, zamieszkały w Jasienicy ul. Akacjowa 935, wyznania ewangelickiego i Magdalena Maria Kupisińska urodzona w Katowicach, córka Bogusława i Anny z domu Lisiewich, zamieszkała w Bielsku-Białej ul. J. Grondysa 23/10 wyznania baptystycznego, oboje stanu wolnego.

14. Z karty żałobnej:

  • W wieku 78 lat zmarł śp. Józef Klus, zamieszkały w Bierach. Pogrzeb odbył się w sobotę 29.10.2022 w Jaworzu.