19 Niedziela po Trójcy Świętej 23.10.2022

„Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie,  a będę wybawiony” Jeremiasz 17,14

Tekst:   Ewangelia Mateusza 2,1-12     
ks. Z. Kowalczyk
 

1. Porządek nabożeństw:

  • 30.10.2022 – 20 Niedziela po Trójcy Św.

Jasienica 8.00 z komunią św.;

Jaworze 10.00 z komunią św.

Świętoszówka 10.00

  • 31.10.2022 – Święto Reformacji

Nabożeństwo reformacyjne Jaworze 17.30

  • 01.11.2022 – Pamiątka Umarłych

Nabożeństwa cmentarne Jasienica 15.00; Jaworze 15.00

  • Szkółki niedzielne rozpoczynają się równolegle do nabożeństw.
  • Szkółka niedzielna w Jasienicy dla grupy starszej.

2. Zajęcia w tygodniu:

- lekcje religii dla szkół średnich w tym tygodniu są odwołane

- we wtorek posiedzenie Rady Parafialnej o 16:30

- we wtorek próba chóru o 18:00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00.

- w sobotę nauka konfirmacyjna: grupa młodsza 9:00; starsza 10:00

3. W październiku prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”. Celem akcji jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku z zebranych środków chcemy pomóc w rehabilitacji naszego małego parafianina Krystianka Magi. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

4. Kościół prowadzi akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”. Paczki przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 75 złotych. Środki na wirtualną paczkę można wpłacać do końca listopada.

5. Parafia prowadzi w październiku akcję zbierania zwykłych świec dla żołnierzy ukraińskich, którzy są w okopach i ziemiankach. Świece można przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

6. Tegoroczna „Noc z Lutrem” odbędzie się w niedzielę 30 października w Ustroniu. Początek o 18.00, zakończenie ok. 21.30. Młodzież chętną do uczestnictwa prosimy o kontakt z ks. A. Krzykowskim do najbliższej środy.

7. Już dziś zapraszamy na koncert, który kończyć będzie obchody jubileuszu 240-lecia powstania naszej parafii. Koncert odbędzie się 6 listopada o 17.00 w kościele w Jaworzu. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Wstęp wolny.

8. Do nabycia Informatora Parafialnego „Z życia i wiary”.

9. Prenumerata na Zwiastun 2023 – cały rok 160 zł, półroczna 80 zł.

10. Od 29 do 31 października na parkingu przy cmentarzu w Jaworzu prowadzona będzie sprzedaż chryzantem. Od 9.00 do 15.00.

11. Diecezja Cieszyńska zachęca do wzięcia udziału w akcji Fundusz dla Żywych. Fundusz jest wezwaniem, byśmy pamiętali o żywych, którym można pomóc. Akcja polega na tym, żeby ograniczyć to, co kładziemy na grobach, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na specjalny fundusz. W ubiegłym roku diecezja w porozumieniu ze szpitalem śląskim w Cieszynie zakupiła specjalistyczny sprzęt.