12 Niedziela po Trójcy Świętej 04.09.2022

„Trzciny nadłamanej nie dołamie, ani knota gasnącego nie dogasi”. Izajasz 42,3

  

Tekst: Dzieje Apostolskie 9,1-20
ks. A. Mendrok
     

1. Porządek nabożeństw:

11.09.2022 – 13 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00; Jaworze 10.00; Świętoszówka 10.00

Szkółka niedzielna w Jasienicy o 8.00 dla grupy młodszej.

Szkółki niedzielne w Jaworzu i Świętoszówce rozpoczną się w październiku.

11 września, w programie TVP Kultura nadawane będzie nabożeństwo z kościoła w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Początek o godzinie 8.00.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, za dar od rodziny wspominającej swoich zmarłych, za dar od młodej pary, która będzie miała zapowiedzi ślubne i dar od młodej pary, które miała ślub wczoraj.

3. Parafia w Wieszczętach zaprasza na niedzielę 11.09.2022 r. na dziękczynne nabożeństwo w 30-lecie erygacji parafii i 73 rocznicę poświęcenia kościoła. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.00, a Słowo Boże zwiastować będzie ks. bp dr Adrian Korczago.

Parafia w Goleszowie zaprasza na pamiątkę poświęcenia kościoła w Lesznej Górnej 11 września o godz. 10:30. Słowo Boże zwiastować będzie ks. Tymoteusz Bujok

Parafia w Białej filiał w Szczyrku Salmopolu zaprasza na pamiątkę poświęcenia kościoła w Szczyrku Salmopolu 11 września o godz. 11,00. Słowo Boże zwiastować będzie ks. Władysław Wantulok

4. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek spotkanie Koła Pań w Jasienicy o 17:00

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18:00

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w środę spotkanie Koła Pań w Jaworzu o 18:00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18:00.

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00

5. W dniach 10 i 11 września odbywać się będzie 34 Jaworzański Wrzesień na amfiteatrze w Jaworzu. W niedzielę 11.09. o 14:00 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne z okazji dożynek i ceremoniał dożynkowy, który przedstawi nasz chór kościelny. Szczegółowy plan Jaworzańskiego Września na plakatach w gablocie.

6. PTEw zaprasza na spotkanie 5 września o 18.00. Temat spotkania: Małżeństwo jego rozwiązanie – rozwód; przestawione przez przedstawiciela religii żydowskiej i niektórych kościołów chrześcijańskich.

7. Zapraszamy na „Kolację dla kobiet”, która odbędzie się w sobotę 8 października o 16.00 w Sali „Pod Harendą”. Temat: „Zaufanie w trudnych czasach” przedstawi pastorowa Lidia Czyż. Zaśpiewa Zespół Cantate. Koszt uczestnictwa 40 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej i u Anny Wantulok.

8. Po nabożeństwie zapraszamy do oglądania wystawy z okazji 240-lecia powstania Parafii w Jaworzu.

9. W tym roku Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej odbędzie się w Wiśle w dniach od 7-10 października. Parafia organizuje zbiorowy wyjazd na Zjazd. Zapisy u ks. A. Krzykowskiego i w kancelarii parafialnej.

10. Trwają przygotowania do Trzynastego Zgromadzenia Ogólnego ŚFL, które odbędzie we wrześniu 2023 r. w Krakowie. Jako Kościół goszczący angażujemy się na różne sposoby w jego organizację. Pragniemy też informować parafian o przebiegu przygotowań i angażować parafie w aktywności związane ze Zgromadzeniem. Jedną z takich propozycji jest cykl modlitewny o Kościoły członkowskie ŚFL. Federacja zrzesza 149 Kościołów w 99 krajach, na siedmiu kontynentach. Często nie wiemy wiele o luteranach w odległych częściach świata. Cykl modlitw pozwoli dowiedzieć się jak żyją luteranie w różnych krajach i umożliwi łączność w modlitwie z Kościołami członkowskim, które zostaną powiadomione, że modlimy się o nie w parafiach w Polsce. Dziś będziemy modlić się o luteran w Angoli.