Nabożeństwo w „Leśnym Kościele” na zboczu Wysokiego

15 sierpnia w „Leśnym Kościele” na zboczu Wysokiego odbyło się nabożeństwo upamiętniające potajemne nabożeństwa jakie odprawiano w czasie prześladowań ewangelików w XVII wieku.

Miejsce to zostało odkryte pod koniec XX wieku. Od kilkunastu lat regularnie odbywają się tam nabożeństwa, które gromadzą liczną grupę parafian oraz wielu gości spoza parafii. To urokliwe miejsce pozwala połączyć religijne wydarzenie budowania się Słowem Bożym z rekreacyjnym aspektem wycieczki w góry, co wielu uczestników czyni po nabożeństwie kierując się szlakiem w kierunku Błatniej, a później Szyndzielni. W tym roku nabożeństwo rozpoczęło uroczystości 240-lecia powstania parafii w Jaworzu, które miały miejsce w niedzielę 21 sierpnia z udziałem biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca i biskupa Diecezji ks. Adriana Korczago.

Tegoroczne nabożeństwo zgromadziło ponad setkę uczestników, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do tego szczególnego kościoła. Nabożeństwo uświetnił chór kościelny pod kierownictwem p. Krystyny Gibiec. Ks. A. Krzykowski  w kazaniu opartym na Ewangelii Mateusza wezwał słuchających do składania świadectwa wiary. „Jesteście solą ziemi i światłością świata”, nie kto inny tylko wy, powiedział Jezus do słuchających go ludzi. Te słowa odnoszą się niezmiennie, tak jak nad jeziorem galilejskim tak i na zboczu Wysokiego.

Jesteśmy Bogu wdzięczni, że i tym razem pogoda dopisała i pozwoliła uczestnikom przeżyć wiele wspaniałych chwil na łonie przyrody, świętując jubileusz naszej parafii.

Ks. A. Krzykowski