11 Niedziela po Trójcy Świętej 28.08.2022

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00;

Świętoszówka 10.00

Wszystkie nabożeństwa z komunią świętą

Szkółka niedzielna w Jasienicy o 8.00 dla grupy starszej.

• Szkółki niedzielne w Jaworzu i Świętoszówce rozpoczną się w październiku.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, za dar od rodziny wspominającej swoich zmarłych, za dar od młodej pary, która będzie miała zapowiedzi ślubne.

3. PEA w Bielsku pragnie serdecznie zaprosić na obchody jubileuszu 240-tej rocznicy poświęcenia kościoła Zbawiciela. W sobotę 3 września o 9.30 w Cygańskim Lesie przy stole ołtarzowym Jan odbędzie się nabożeństwo, kazanie wygłosi ks. Piotr Szarek, ze Starego Bielska. W niedzielę 4. września odbędą się uroczystości jubileuszowe, które rozpoczną się o godzinie 9.00 od historycznego spaceru po placu Marcina Lutra. O 9.30 w kościele Zbawiciela rozpocznie się nabożeństwo, z udziałem Biskupa Diecezjalnego ks. Adriana Korczago.

PEA w Dzięgielowie zaprasza PZK „Eben-Ezer” w Dzięgielowie 4 września o 9.30, kazanie wygłosi ks. biskup Marcin Makula –Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego proboszcz parafii w Golasowicach

PEA w Wiśle Malince zaprasza na PZK Kościoła 4 września o 10.15

PEA w Bładnicach zaprasza na PZK Kościoła ap. Pawła 4 września o 10.00. Kazanie ks. Piotr Sztwiertnia z Goleszowa.

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w czwartek próba zespołu Cantate po nabożeństwie szkolnym

- w sobotę zapisy młodszego rocznika konfirmantów (klasa 7) o 9.00; nauka konfirmacyjna starszej grupy o 10.00,

5. PTEW zaprasza na spotkanie 5 września o 18.00. Temat spotkania: Małżeństwo jego rozwiązanie – rozwód; przestawione przez przedstawiciela religii żydowskiej i niektórych kościołów chrześcijańskich.

6. Zapraszamy na „Kolację dla kobiet”, która odbędzie się w sobotę 8 października o 16.00 w Sali „Pod Harendą”. Temat: „Zaufanie w trudnych czasach” przedstawi pastorowa Lidia Czyż. Zaśpiewa Zespół Cantate. Koszt uczestnictwa 40 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej i u Anny Wantulok.

7. Po nabożeństwie zapraszamy do oglądania wystawy z okazji 240-lecia powstania Parafii w Jaworzu.

8. Zapowiedzi: Wojciech Marcin Maśka, urodzony w Cieszynie, syn Adama i Czesławy z domu Pisarek, zamieszkały w Mnichu ul. Jastrzębia 19, wyznania rzymsko-katolickiego i Joanna Paulina Ryrych, urodzona w Bielsku-Białej, córka Ryszarda i Bożeny z domu Kukla, zamieszkała w Jaworzu ul. Kolonia Dolna 79, wyznania ewangelickiego, oboje stanu wolnego.

9. Z karty żałobnej:

• W wieku 89 lat zmarła śp. Irena Kukla z domu Cieślar, zamieszkała w Jasienicy. Pogrzeb odbył się wczoraj 27.08.2022 w Jaworzu.