Święto Trójcy Świętej 12.06.2022

„Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi”. 2 Koryntian 13,13

Tekst: Rzymian 11,33-36
ks. W. Wantulok, ks. A. Krzykowski

• Dzisiaj nabożeństwo wieczorne w Jasienicy o 18.00
  • 19.06.2022 – 1 Niedziela po Trójcy Świętej

Jasienica 8.00

Jaworze 10.00 i wieczorne o 18.00;

• Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy młodszej, dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, za dar od rodzin wspominających swoich zmarłych.

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jasienicy o 17.00.

4. Nadal prowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Listy ofiar są w kancelarii parafialnej.

5. Parafia w Ustroniu zaprasza na nabożeństwo „Przy Kamieniu” na Równicy w czwartek 16.06.2022 o godzinie 10.00, kazanie ks. Dariusz Lerch.
Parafia w Goleszowie zaprasza na nabożeństwo z komunią świętą w leśnym kościele „Na Spowiedzisku” w Lesznej Górnej w niedzielę 19.06.2022 o godzinie 15.00.

6. 18 czerwca odbędzie się XVI Międzynarodowy Festiwal Ewangelickich Chórów Ziemi Cieszyńskiej w amfiteatrze w Jaworzu. Początek godzina 15.00, wstęp wolny.

7. Prenumerata Zwiastuna na II półrocze 70 złotych.

8. W lipcu odbędą półkolonie dla dzieci z klas 1-6 w terminie 11-17 lipca. Półkolonia odbywać się będzie w budynku parafialnym w Jasienicy. Liczba miejsc jest ograniczona. W półkolonii będą mogły uczestniczyć dzieci, które zostały wcześniej zgłoszone. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą wpisowego w wysokości 100 złotych. Pierwszeństwo mają dzieci z naszej parafii. W tym roku nie udało się pozyskać środków zewnętrznych na organizację półkolonii. Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy przez wpłaty ofiar na ten cel. Lista jest w kancelarii parafialnej.

9. Zgodnie z Zasadniczym Prawem Wewnętrznym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce zwołuje się na dzień 19 czerwca 2022 roku po nabożeństwie w Jaworzu Zgromadzenie Parafialne, które ma dokonać wyboru delegatów z naszej Parafii do Synodu Diecezjalnego. Naszej Parafii przysługują 4 mandaty w Synodzie Diecezji.

10. Z karty żałobnej:

• W wieku 83 lat zmarła śp. Wanda Zipser z domu Pieszka zamieszkała w Jaworzu. Pogrzeb odbył się w środę 08.06.2022 w Jaworzu.