3 Niedziela po Wielkanocny 08.05.2022

„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.” 2 Koryntian 5,17

Tekst: 1 Mojżeszowa 1,1-4a.26-28       
 ks. W. Wantulok

1. Porządek nabożeństw:

  • 15.05.2022 – 4 Niedziela po Wielkanocny

Jasienica 8.00 z komunią św. i wieczorne o 18.00;

Jaworze 10.00 z komunią św.;

Świętoszówka 10:00 z komunią św.

  • Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy młodszej, dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinom wspominającym swoich zmarłych, jubilatowi z okazji jubileuszu urodzin, narzeczonym, którzy będą mieli zapowiedzi.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00,

4. Kościół prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zbiórka ofiar potrwa do świąt Zesłania Ducha Świętego.

5. Nadal prowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Listy ofiar są w kancelarii parafialnej.

6. PTEw zaprasza na spotkanie, które odbędzie się jutro o 18.00 w sali parafialnej w Jaworzu. Temat spotkania: 500 lat od pierwszego tłumaczenia Biblii na język niemiecki oraz protestanckie tłumaczenia Biblii na język polski na przestrzeni wieków. Temat przedstawi dr Łukasz Barański.

7. PTEw zaprasza na jednodniową wycieczkę do Katowic i Świętochłowic, która odbędzie się 13 maja. W programie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i Muzeum Miasta Katowice. Koszt 60 złotych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Do odebrania nowy numer Zwiastuna.

9. Zgodnie z Zasadniczym Prawem Wewnętrznym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce zwołuje się na dzień 19 czerwca 2022 roku po nabożeństwie w Jaworzu Zgromadzenie Parafialne, które ma dokonać wyboru delegatów z naszej Parafii do Synodu Diecezjalnego. Naszej Parafii przysługują 4 mandaty w Synodzie Diecezji. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów. Pisemne oświadczenie o zgodzie na kandydowanie jest do odebrania w kancelarii parafialnej.

10. Zapowiedzi:

  • Kamil Piotr Wieja urodzony w Cieszynie, syn Andrzeja i Gabrieli z domu Borecka, zamieszkały w Jasienicy ul. Wiejska 138 i Katarzyna Joanna Iskrzycka urodzona w Pszczynie, córka Bronisława i Barbary z domu Brączek, zamieszkała w Ligocie ul. Zaciszna 11, oboje wyznania ewangelickiego, stanu wolnego.