5 Niedziela Postu (Judica) 03.04.2022

„Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu”. Ewangelia Mateusza 20,28

Tekst: Ewangelia Marka 10,35-45
 ks. A. Krzykowski

• Dzisiaj Jasienicy o 14:00 nabożeństwo spowiednio-komunijne dla seniorów;
  • 08.04.2022 – nabożeństwa pasyjne

Jasienica 16:00 z Komunią Św.;

Jaworze 17.30 z Komunią Św;

Słowem Bożym służyć będzie ks. Tadeusz Makula

• 10.04.2022 – 6 Niedziela Postu Niedziela Palmowa

Jasienica 8.00 z Komunią Święta;

Jaworze 9:00 Spowiedź i Kom. Św., 10.00 nab. Słowa;

Świętoszówka 10.00;

• Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy młodszej, dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

- w poniedziałek spotkanie Koła Pań w Jasienicy o 17.00,

- w poniedziałek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 18:45,

- w środę spotkanie Koła Pań w Jaworzu o 18.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

4. PTEw zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia o 18.00. temat spotkania: Małżeństwa mieszane wyznaniowo – trudne wybory. Gośćmi spotkania będzie rodzina Krystyny i Jacka Rybarkiewiczów.

5. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

6. Do nabycia jest świąteczny numer informatora parafialnego „Z życia i wiary” za ofiarą ni mniejszą niż 10 złotych.

7. Diakonia Kościoła organizuje zbiórkę ofiar na rzecz Ukrainy. Ofiary można wpłacać w kancelarii parafialnej na listę. Apel umieszczony jest na stronie internetowej parafii. Jest także otwarta lista darów dla rodzin z naszej parafii, które zgodzą się przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich domów. Parafia na tą chwilę nie ma możliwości przyjąć uchodźców w swoich budynkach, ale chce dopomóc w kosztach utrzymania tych, którzy uciekając przed wojną znajdą schronienie w naszych domach. Zachęcamy także do tego, aby zgłaszać w kancelarii parafialnej chęć przyjęcia uciekinierów. Są już rodziny, które uciekinierów przyjęły pod swój dach. Serdecznie za to dziękujemy.

8. Zachęcamy do modlitwy za naród ukraiński. O 19.00 biją dzwony zachęcające do modlitwy.

9. Trwa akcji Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna”. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi „Czas miłosierdzia”. Skarbonki diakonijne są do odebrania w kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła.

10. Gmina Jasienica utworzyła magazyn w którym odbywa się zbiórka rzeczy i żywności dla osób z Ukrainy. Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 17.00. dojście do magazynu z parkingu, który jest pomiędzy Urzędem Gminy a posesją państwa Moczałów. Mapka oraz lista potrzebnych rzeczy w gablocie.

11. Z karty żałobnej:

• W wieku 86 lat zmarł śp. Edward Ogrodnik zamieszkały w Jasienicy. Pogrzeb odbył się w środę 30.03.2022 w Jasienicy.
  • W wieku 92 lat zmarła śp. Janina Kukla z domu Pasterny zamieszkała w Bielsku-Białej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 05.04.2022 o 15.00 z kościoła w Jaworzu.