1 Niedziela po Wielkanocny 24.04.2022

„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa” I Piotra 1,3

Tekst: Kolosan 2,12-15
 ks. A. Mendrok

• 01.05.2022 – 2 Niedziela po Wielkanocny

Jasienica 8.00 z komunią świętą;

Jaworze 10.00 z komunią świętą,

Świętoszówka 10:00

Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy młodszej, dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Parafia w Wiśle Jaworniku zaprasza na pamiątkę poświęcenia kaplicy w Wiśle Jaworniku w niedzielę 1 maja. Uroczyste nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Tymoteusz Bujok z Centrum Misji i Ewangelizacji.

3. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie wspominającej swojego zmarłego.

- w poniedziałek posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19:00

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna grupa młodsza o 9.00; grupa starsza o 10.00,

5. Rozpoczynamy tegoroczną zbiórkę ofiar na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zbiórka ofiar potrwa do świąt Zesłania Ducha Świętego.

6. Nadal prowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Listy ofiar są w kancelarii parafialnej.

7. Gmina Jasienica utworzyła magazyn w którym odbywa się zbiórka rzeczy i żywności dla osób z Ukrainy. Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 17.00. dojście do magazynu z parkingu obok UG.

8. PTEw zaprasza na jednodniową wycieczkę do Katowic i Świętochłowic, która odbędzie się 13 maja. W programie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i Muzeum Miasta Katowice. Koszt 60 złotych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Zapowiedzi: Jacek Karlicki, urodzony w Stargarcie, syn Dariusza i Henryki z domu Dziedzic, zamieszkały w Załomie ul. Zimowa 26, i Iwona Ryrych urodzona w Cieszynie, córka Romana i Aliny z domu Cholewa, zamieszkała w Świętoszówce ul. Lipowa 158, oboje stanu wolnego.