II Niedziela Postu (Reminiscere) 13.03.2022 – 240-lecie kościoła w Jaworzu i Parafii

„Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami Chrystus za nas umarł”.   Rzymian 5,8

Tekst: Psalm 84,2-3
 ks. W. Wantulok, Ks. A. Krzykowski

• 18.03.2022 – nabożeństwa pasyjne

Jasienica 16:00 z Komunią Świętą;

Jaworze 17.30 z Komunią Świętą;

Słowem Bożym służyć będzie ks. Jan Raszyk.

• 20.03.2022 – 3 Niedziela Postu

Jasienica 8.00 z Komunią Święta;

Jaworze 9:00 Spowiedź i Komunia Święta, 10.00 nabożeństwo Słowa;

Świętoszówka 10.00.

Prosić będziemy o ofiarę na diasporę naszego Kościoła.

Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy starszej, dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci zdrowe i nie na kwarantannie.

- w poniedziałek lekcja religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18:00;

- we wtorek próba chóru o 19:00;

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18:00;

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00;

- w sobotę nauka konfirmacyjna; grupa młodsza o 9:00; grupa starsza o 10:00.

3. PTEw zaprasza na spotkanie w poniedziałek 14.03.2022 o 18:00. Temat spotkania: „240 rocznica ogłoszenia Patentu Tolerancyjnego i powstania Parafii Ewangelickiej w Jaworzu”. Temat przedstawi Leopold Kłoda.

4. Diakonia Kościoła organizuje zbiórkę ofiar na rzecz Ukrainy. Ofiary można wpłacać w kancelarii parafialnej na listę. Apel umieszczony jest na stronie internetowej parafii. Jest także otwarta lista darów dla rodzin z naszej parafii, które zgodzą się przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich domów. Parafia na tą chwilę nie ma możliwości przyjąć uchodźców w swoich budynkach, ale chce dopomóc w kosztach utrzymania tych, którzy uciekając przed wojną znajdą schronienie w naszych domach. Zachęcamy także do tego, aby zgłaszać w kancelarii parafialnej chęć przyjęcia uciekinierów. Są już rodziny, które uciekinierów przyjęły pod swój dach. Serdecznie za to dziękujemy.

5. Zachęcamy do modlitwy za naród ukraiński. O 19.00 biją dzwony zachęcające do modlitwy.

6. Trwa akcji Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna”. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi „Czas miłosierdzia”. Skarbonki diakonijne są do odebrania w kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła.