Niedziela Przedpostna 27.02.2022

„Oto idziemy do Jerozolimy, i wszystko co napisali prorocy, wypełni się nad Synem Człowieczym”. Ewangelia Łukasza 18,31

Tekst: Ewangelia Marka 8,31-38
 ks. W. Wantulok

• Dziś jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jasienicy o 18:00
  • 06.03.2022 – 1 Niedziela Postu

Jasienica 8.00 z Komunią Święta;

Jaworze 9:00 Spowiedź i Komunia Święta, 10.00 nabożeństwo Słowa;

Świętoszówka 10.00

Prosić będziemy o ofiarę na Diakonię Kościoła.

• Szkółki niedzielne odbywają się równolegle do nabożeństw. W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla grupy młodszej, dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci zdrowe i nie na kwarantannie.
  • 04.03.2022 – nabożeństwa pasyjne

Jaworze   17.30 nabożeństwo z okazji Światowego Dnia Modlitwy. Liturgię przygotowały chrześcijanki z Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Podczas nabożeństwa będziemy się też modlić o pokój na Ukrainie.

• 13.03.2022 – 2 Niedziela Postu

Jaworze  9:00 Spowiedź i Komunia Święta, 10.00 nabożeństwo Słowa .Uroczyste nabożeństwo z okazji 240-lecia poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Domu Modlitwy w Jaworzu.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne.

- w poniedziałek posiedzenie Rady Parafialnej o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19:00

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19:00

- w piątek spotkanie Koła Pań w Jaworzu po nabożeństwie,

- w sobotę nauka konfirmacyjna grupa młodsza 9.00; grupa starsza 10.00. Zdrowi i nie na kwarantannie.

- w sobotę spotkanie młodzieży o 17.00 w Jaworzu.

4. PTEw zaprasza na spotkanie sprawozdawczo-wyborcze 7 marca o 18.00 w sali parafialnej w Jaworzu.

5. Diakonia Kościoła organizuje zbiórkę ofiar na rzecz Ukrainy. Ofiary można wpłacać w kancelarii parafialnej na listę. Apel umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

6. Z inicjatywy pracowników UG Jaworze, mieszkańców oraz Radnych Gminy organizowana jest pomoc dla Ukrainy. Od poniedziałku do UG w Jaworzu można przynosić najpotrzebniejsze rzeczy: prześcieradła, koce, pościel, środki higieniczne, grzałki elektryczne, żywność długoterminową, opatrunki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zebrana pomoc zostanie wysłana bezpośrednio na Ukrainę. Więcej szczegółów w gablocie parafialnej.

7. Zachęcamy do modlitwy za naród ukraiński. Codziennie od 16 do 17.00 nasze kościoły będą otwarte. Każdy będzie mógł przyjść i pomodlić się w kościele za pokój na Ukrainie. O 19.00 będą biły dzwony zachęcające do modlitwy w domu.