Nabożeństwa rodzinne

W 4. niedzielę adwentu, 19 grudnia 2021 roku w kościele w Jaworzu i w kaplicy w Świętoszówce odbyły się nabożeństwa rodzinne. Podczas tych nabożeństw przeżywaliśmy także  tradycyjne Gwiazdki Szkółki Niedzielnej. Pierwotnie nabożeństwa rodzinne planowane były na Święta Bożego Narodzenia. Sytuacja epidemiczna i wprowadzenie od 20 grudnia nauczania zdalnego zdecydowały o zmianie terminu.

Rok wcześniej, w grudniu 2020 roku Gwiazdki nie odbyły się, przez długi czas zawieszone były także nabożeństwa dla dzieci. Tym większa radość i wdzięczność Panu Bogu za to, że w tym roku było to możliwe.

Podczas nabożeństw to najmłodsi zwiastowali świąteczną Ewangelię o przyjściu na świat Bożego Syna, Zbawiciela. W scence „Droga do Betlejem” przypomnieli drogę Marii i Józefa zmierzających do Betlejem na spis ludności; aniołów, którzy przynieśli radosną nowinę; drogę pasterzy do stajenki, by przywitać Jezusa. Słowami współczesnych dzieci uświadomiły, że każdy z nas ma swoje Betlejem. Przedstawiany program zakończyły słowami:

„Chcemy, by Jezus, co leżał w ubogim żłobie, narodził się również w tobie…

Zaproście Jezusa do serc waszych.

On w Nowym Roku miłością was obdarzy.       

I miejcie wiarę taką, jak dzieci.

Wtedy Jezusa w swych sercach znajdziecie.

A gdy Jezus w sercach waszych naprawdę zagości,

będzie to dla nas powód do wielkiej radości”.

Na koniec nabożeństwa przybył również gość oczekiwany szczególnie przez dzieci – Mikołaj, który obdarował najmłodszych prezentami.

Nabożeństwo w Jaworzu prowadzili: ks. Władysław Wantulok i Anna Wantulok, a w Świętoszówce – ks. Andrzej Krzykowski.

Serdeczne podziękowanie wszystkim Paniom, które przygotowały dzieci do Gwiazdki oraz prowadzą nabożeństwa Szkółki Niedzielnej; są to w Jaworzu: dk. Ewa Below, Olga Kaulbert, Lucyna Siemek, Anna Wantulok i w Świętoszówce: Małgorzata Cholewik, Jadwiga Raszyk i Anna Wantulok.