Święto Reformacji 31.10.2021

„Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus”  I Koryntian 3,11

 Dk. Ewa Below, Anna Wantulok 

1. Porządek nabożeństw:

  • Dzisiaj prosić  będziemy o ofiarę na fundusz ewangelizacyjno-misyjny Kościoła.
  • 01.11.2021 –Pamiątka Umarłych nabożeństwa cmentarne

Jasienica 15.00;

Jaworze 15.00;

  • 07.10.2021 –3 Niedziela przed końcem roku kościelnego

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00 z komunią świętą i wieczorne o 18.00;

Świętoszówka 10:00 z komunią świętą;

Prosić będziemy o ofiarę na diasporę naszego Kościoła.

W Jasienicy  szkółka niedzielna dla grupy starszej, dzieci z klas 1-6.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, za dary na prace remontowe przy starej szkole w Jaworzu, podziękowanie dla p. Radosława Węglorza za wykonanie nowej gabloty na cmentarzu w Jaworzu, za dar od rodziny wspominającej swojego zmarłego.

3. Zajęcia w tygodniu:

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w środę godzina biblijna w Jaworzu o 18.00,

- koło pań w Jaworzu przesunięte na środę 10 listopada, a koło pań w Jasienicy na 8 listopada,

- w piątek wyjazd na wycieczkę młodszej grupy konfirmacyjnej o 16.30,

- w sobotę nauka konfirmacyjna starszej grupy o 10.00 online,

- w sobotę spotkanie młodzieży w Jasienicy o 17.00.

4. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu jest otwarta list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel. Zachęcamy i prosimy o ofiary na ten cel.

5. Kończymy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”, Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy.

6. Dzisiaj o 18.00 „reformacyjne nabo” w kościele w Ustroniu. W programie nabożeństwo przygotowane przez grupę młodzieżową z Ustronia. Słowem podzieli się ks. Marcin Ratka-Matejko. Po nabożeństwie będzie poczęstunek, belgijka, fotobudka i rozmowy. Zakończenie około 21.00.

7. Do 8 listopada kolejny raz CME w Dzięgielowie prowadzi akcję „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 60 złotych. Środki na wirtualną paczkę można wpłacać do końca listopada.

8. Diecezja Cieszyńska zachęca do wzięcia udziału w akcji Fundusz dla Żywych. Fundusz jest wezwaniem do odpowiedzialnego podejścia do ochrony stworzenia, byśmy pamiętali o żywych, którym można pomóc. Apel Diecezji jest w naszych gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii.

9. Diakonia Kościoła zwraca się z apelem o ofiary na rzecz uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Treść apelu jest na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej.

10. Dzisiaj i 1 listopada na naszych cmentarzach w Jasienicy i Jaworzu prowadzona będzie kwesta cmentarna, której dochód przeznaczony będzie na prace poprawiające wygląd naszych cmentarzy.

11. Już dziś pragniemy serdecznie zaprosić na koncert zespołu Pastores w niedzielę 14 listopada o 17.00 w kościele w Jaworzu.

12. Z karty żałobnej:

  • W wieku 74 lat zmarła śp. Maria Cholewik z domu Tyrna zamieszkała w Jasienicy. Pogrzeb w środę  3 listopada o 14.00 z kościoła w Jasienicy.