21 Niedziela po Trójcy Świętej 24.10.2021

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Rzymian 12,21

Tekst: Ewangelia Mateusza 10,34-39      
 ks. Z. Kowalczyk

1. Porządek nabożeństw:

  • Dzisiaj jeszcze nabożeństwo wieczorne w Jasienicy o 18.00
  • 31.10.2021 –Święto Reformacji

Jasienica 8.00;

Jaworze 10.00;

Świętoszówka 10:00

Będą to nabożeństwa rodzinne na które zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami; w przyszłą niedzielę prosić będziemy o ofiarę na fundusz ewangelizacyjno-misyjny Kościoła.

  • W Jasienicy w najbliższą niedzielę będzie szkółka dla dzieci przedszkolnych.
  • 01.11.2021 –Pamiątka Umarłych nabożeństwa cmentarne

Jasienica 15.00;

Jaworze 15.00

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, za dary na prace remontowe przy starej szkole w Jaworzu, rodzinom wspominającym swoich zmarłych.

3. Zajęcia w tygodniu:

- w poniedziałek lekcje religii dla szkół średnich w Jaworzu o 18.00,

- we wtorek próba chóru o 19:00,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 18.00,

4. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu jest otwarta list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel. Zachęcamy i prosimy o ofiary na ten cel.

5. Do końca października prowadzimy akcję charytatywną. „Kromka chleba dla bliźniego”, której celem jest niesienie pomocy bliźnim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Skarbonki na ten cel można otrzymać w kancelarii parafialnej. Ze środków zebranych w minionych latach opłacane są obiady w szkole, podręczniki, lekarstwa i inne. Serdecznie tę akcję wszystkim polecamy.

6. Parafie bielskie zapraszają na koncerty „Bach Fest” w najbliższą sobotę i niedzielę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Duszpasterz młodzieżowy zaprasza młodzież na „reformacyjne nabo” 31 października o 18.00 w kościele w Ustroniu. W programie nabożeństwo przygotowane przez grupę młodzieżową z Ustronia. Słowem podzieli się Marcin Ratka-Matejko. Po nabożeństwie będzie poczęstunek, belgijka, fotobudka i rozmowy. Zakończenie planowane jest na godzinę 21.00.

8. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

9. Do 8 listopada kolejny raz CME w Dzięgielowie prowadzi akcję „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Stosowne ulotki można otrzymać w kancelarii parafialnej lub na stronie internetowej cme.org.pl. Można również opłacić wirtualną paczkę wpłacając 60 złotych. Środki na wirtualną paczkę można wpłacać do końca listopada.

10. W związku ze zbliżającym się Pamiątką Umarłych Diecezja Cieszyńska zachęca do wzięcia udziału w akcji Fundusz dla Żywych. Fundusz jest wezwaniem do odpowiedzialnego podejścia do ochrony stworzenia, byśmy pamiętali o żywych, którym można pomóc. Apel Diecezji jest w naszych gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii.

11. 1 listopada na naszych cmentarzach w Jasienicy i Jaworzu prowadzona będzie kwesta cmentarna, której dochód przeznaczony będzie na prace poprawiające wygląd naszych cmentarzy.