5 Niedziela po Wielkanocny 09.05.2021

„Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski”. Psalm 66,20

Tekst:  Syracha 35,16-22
 ks. W. Wantulok

• 13.05.2021 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

Jaworze 17.00

• 16.05.2021 – 6 Niedziela po Wielkanocy

Jasienica 8.00;

Jaworze    10.00

Świętoszówka 10:00

Nabożeństwo w 3 programie TVP o 15:50. Nabożeństwo z kościoła w Poznaniu.

• Szkółki niedzielne na facebooku „szkółka niedzielna w Jasienicy”, link do szkółki umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

2. PEA w Cieszynie informuje o uroczystym nabożeństwie z okazji Jubileuszu 30-lecia kościoła Jana Chrzciciela w Puńcowie, które odbędzie się w niedzielę, 16 maja o godz. 11.00. W czasie uroczystości kazanie wygłosi zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bp Jerzy Samiec. W czasie uroczystości będzie możliwość zajęcia miejsc w kościele w obowiązującym reżimie sanitarnym, jak również będą przygotowane miejsca siedzące na zewnątrz kościoła.

3. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie wspominającej swoich zmarłych.

4. Lekcje religii dla szkół średnich w czwartek 17.30. Lekcje on-line na platformie Zoom.

5. Prowadzimy zbiórkę ofiar na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zbiórka ofiar potrwa do świąt Zesłania Ducha Świętego.

6. W związku z pracami remontowymi przy starej szkole w Jaworzu jest otwarta list ofiar, które będą przeznaczone na ten cel.

7. W związku z długą niedyspozycją naszego kościelnego w Jasienicy, parafia zatrudni osobę na stanowisku kościelnego w filiale Jasienica. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. W. Wantulokiem.

8. Zapowiedzi:

• Paweł Rafał Parzyk urodzony w Bielsku-Białej, syn Andrzeja i Doroty z domu Kubaczka, zamieszkały Jasienica 669, i Klaudia Sara Kurcyus, urodzona w Bielsku-Białej, córka Jerzego i Krystyny z domu Czerwińska, zamieszkała Jaworze ul. Cieszyńska 212/8, oboje wyznania ewangelickiego, stanu wolnego.

9. Z karty żałobnej:

• W wieku 81 lat zmarł śp. Franciszek Surma zamieszkały w Jasienicy. Pogrzeb odbył się w środę 05.05.2021 w Jasienicy.
  • W wieku 84 lat zmarła śp. Krystyna Bujak z domu Kubala zamieszkała w Iłownicy. Termin pogrzebu zostanie podany na klepsydrach.