5.04.2020 – Niedziela Palmowa [słowo na niedziele + ogłoszenia]

„Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny” Ewangelia Jana 3,14-15

Tekst: Ewangelia Marka 14,3-9
ks. W. Wantulok

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Kościoła odwołuje się wszystkie nabożeństwa niedzielne i tygodniowe do końca Wielkiego Tygodnia oraz w święta Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, które wpływają na nasze konto bankowe. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, którzy w tym trudnym czasie złożyli ofiary na funkcjonowanie Parafii. Do tego dołączyli się duchowni, którzy część swoich przychodów również przeznaczyli na funkcjonowanie Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Parafię w tym trudnym czasie. Z całego serca dziękujemy. Jeśli ktoś chciałby swoją ofiarę złożyć na rzecz Parafii numer konta bankowego może znaleźć na naszej stronie internetowej.
  2. We wszystkich sprawach parafialnych prosimy o kontakt telefoniczny z księżmi lub kancelarią parafialną, numery telefoniczne są na stronie internetowej Parafii.
  3. Zawieszone są także odwiedziny u jubilatów urodzinowych. Mamy nadzieję, że się spotkany w lepszym czasie. Prosimy tutaj o wyrozumiałość;
  4. Zapraszamy na stronę internetową parafii www. parafiajaworze.pl, gdzie są zamieszczone wszystkie ważne informacje. Świąteczne wydanie Informatora Parafialnego „Z życia i wiary” jest również zamieszczone na naszej stronie internetowej. Życzymy miłej lektury.
  5. Zgodnie z wprowadzonymi ostatnio zarządzeniami wszystkie pogrzeby w parafii będą odbywały się tylko na cmentarzu przy obecności 5 osób z najbliższej rodziny. To zarządzenie weszło w życie w minioną środę i obowiązuje do 11 kwietna. Trzeba liczyć się z tym, że będzie przedłużone dalej;
  6. Nie możemy być razem w kościele dlatego zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie możemy się spotkać na nabożeństwie i w tej sposób być razem ze sobą wokół Słowa Bożego. W wielki Piątek nabożeństwo o 10.00 nagrane w kościele w Jaworzu, a o 17.00 nabożeństwo w 2 programie TVP z Parafii w Łodzi. Nabożeństwo wielkanocne nagrane w kościele w Jaworzu można będzie zobaczyć o 10.00, w 3 programie TVP o 13.00 z Goleszowa.
  7. Dziś jeszcze zapraszamy na nabożeństwo w 3 programie TVP o g. 13:00 z kościoła w Pszczynie.
  8. Dzieci zapraszamy do obejrzenia szkółki niedzielnej na kanale YouTube Chrześcijańskiej Telewizji Internetowej
  9. „Serdecznie zapraszamy na Bezsenną noc, która w tym roku zostanie zrealizowana w formie programu online. Film będzie miał swoją premierę 11 kwietnia 2020 o godzinie 20.00 na facebooku Centrum Misji i Ewangelizacji i kanale YouTube CME.”
  10. Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji: Maseczka dla każdego. Maseczki zostaną zakupione dla pracowników służby zdrowia i innych potrzebujących. Koszt 1 maseczki wielokrotnego użycia to ok. 4 złote. W tytule przelewu wpisać należy „Maseczka”. Szczegóły dotyczące numerów kont są na naszej stronie lub na stronie Diecezji.
  11. Od dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 20.00 o ustanie koronowirusa. Modlitwa ta odbywa się w wielu parafiach naszej diecezji i trwać będzie do końca czasu zagrożenia. Modlitwie tej będą towarzyszyło brzmienie dzwonów w naszych kościołach i kaplicach.
  12. Szczegóły innych ogłoszeń na stronie parafialnej.
  13. Parafia zatrudni na stanowisku sekretarka/księgowa. Kontakt z kancelarią parafialną.