Niedziela Przedpostna 23.02.2020

„Oto idziemy do Jerozolimy, i wszystko, co napisali prorocy, wypełni się nad Synem Człowieczym.” Ewangelia Łukasza 18,31

Tekst: Ewangelia Łukasza 18,31-43
ks. A. Mendrok

• 01.03.2020 – 1 Niedziela Postu

Jasienica 8.00 z komunią św.;

Jaworze 9.00 spowiedź i komunia święta; 10.00 nabożeństwo Słowa;

Świętoszówka 10.00.

Prosić będziemy o ofiarę przeznaczoną na Diakonię Polską.

• 28.02.2020 – 1 nabożeństwo pasyjne

Jasienica 16.00

Jaworze 17.30

Kazanie wygłosi ks. Alfred Borski ze Skoczowa.

2. Dziękujemy za dary na Kościół, za opłacane składki kościelne, rodzinie wspominającej swoich zmarłych.

- we wtorek lekcje religii dla szkół średnich o 18.30,

- we wtorek próba chóru o 19.00,

- w środę godzina biblijna w Betanii o 16:30,

- w czwartek lekcje religii dla szkół średnich w Jasienicy o 17,30,

- w czwartek próba zespołu Cantate o 19.00,

- w sobotę nauka konfirmacyjna o 9.00 grupa młodsza,

- nabożeństwa szkółki niedzielnej odbywają się równolegle do nabożeństw z wyjątkiem „Betanii”. Jasienica 8.00; Jaworze i Świętoszówka 10.00; w „Betanii” o 8.30. Zapraszamy wszystkie dzieci.

4. PEA w Starym Bielsku zaprasza na koncert charytatywny Bielskiego chóru Gospel w ramach akcji „Pomóżmy dzieciom w Zimbabwe”. Koncert odbędzie się dzisiaj o 17.00 w kościele w Starym Bielsku.

5. W najbliższą środę rozpoczynamy czas pasyjny i zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne, które odbędzie się o 19.00 w sali parafialnej w Jaworzu.

6. PTEw zaprasza na spotkanie 2 marca o 18.00. Temat: Podstawy judaizmu przedstawi p. Edward Piotr Weiss.

7. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

Najważniejsze w nim tematy to:

- wiara, o której moc powinniśmy się modlić,

- zaproszenie do udziału w Światowym Dniu Modlitwy w dniu 6 marca, którego liturgię przygotowały w tym roku chrześcijanki z Zimbabwe;

- oraz zachęta do refleksji nad tym, czym jest prawdziwa wolność.

Zapraszamy do lektury. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można otrzymywać e-mailem – w formacie pdf.  Pozostałe warunki prenumeraty na stronie internetowej wydawnictwa www.ksiegarnia.augustana.pl.